What company of light bulbs for the car to buy? Xenons what company to choose?

what brand of light bulbs for your car

Bosch, Osram, Philips, Optima czy Tungsram to firmy, które zna większość kierowców. Zwłaszcza pierwsze 3 cieszą się szczególną popularnością. Żarówki tych firm są często droższe od konkurencyjnych rozwiązań, lecz wyróżniają się jakością, za którą warto dopłacić. Dwie ostatnie z wymienionych są nieco mniej znane i jednocześnie tańsze, aczkolwiek jak na swój segment cenowy – są solidnym Tak więc – what brand of light bulbs for your car kupić? Jeśli oczekujesz bezkompromisowej jakości i cena nie gra roli – wybieraj spośród żarówek Bosch’a, Philips’a czy firmy Osram. Jeśli natomiast szukasz żarówek tanich i dobrych – żarówki od firmy Optima i Tungsram są dla Ciebie. Wiesz już, jakiej firmy żarówki/xenony kupić do samochodu. Czytaj dalej, a dowiesz się:

How much do light bulbs cost for a car?

Ceny dla najpopularniejszego rodzaju żarówek – H7 – mieszczą się w zakresie od 20 do 120 złotych za dwupak. Co oczywiście nie oznacza, że nie da się kupić droższych żarówek – na rynku bez problemu znajdziesz modele za kilkaset złotych. Skąd taka przepaść cenowa? Na rynku odnajdziemy wiele różnych rodzajów żarówek do samochodu, a głównymi czynnikami warunkującymi cenę żarówki samochodowej są jej parametry i producent. Żarówki z wyższej półki cenowej wyróżniają się:

  • light intensity,
  • coverage,
  • light color,
  • uniformity of illumination,
  • glare reduction,
  • lifespan.

Znaczącą różnicę w wymienionych parametrach zobaczymy przede wszystkim przy porównaniu najtańszych żarówek z tymi ze średniej i wyższej półki. Od jakości żarówek zależy jakość oświetlenia, a od jakości oświetlenia zależy nasze bezpieczeństwo. Dlatego naszym zdaniem lepiej omijać najtańsze żarówki i celować w wybór tych ze średniej/wyższej półki, które zapewniają znacznie lepsze parametry.

Where to buy car light bulbs?

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić żarówki samochodowe. Oczywistym miejscem jest sklep motoryzacyjny. W takim sklepie znajdziesz ogromny wybór żarówek, więc z wyborem odpowiedniego modelu nie będzie problemu. Pamiętaj jednak, żeby przed samym zakupem sprawdzić cenę wybranej żarówki w internecie. Sklepy motoryzacyjne narzucają spore marże i najczęściej okazuje się, że tę samą żarówkę możesz kupić na internecie w znacznie lepszej cenie. Jeśli więc nie potrzebujesz żarówki na już i akceptujesz potencjalne koszty wysyłki – szukaj żarówek samochodowych w sklepach internetowych, gdzie wybór jest jeszcze większy niż w sklepach stacjonarnych, a ceny atrakcyjniejsze. Potrzebujesz żarówki samochodowej na tyle pilnie, że zastanawiasz się – czy można kupić żarówkę na stacji benzynowej? W takim razie masz odpowiedź – tak, można kupić żarówkę samochodową na stacji benzynowej. Lecz musisz liczyć się z pewnymi minusami takiego rozwiązania. Głównym minusem jest cena. Żarówki na stacjach są droższe względem tych oferowanych w sklepach motoryzacyjnych (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych). Kolejnym minusem jest ograniczony wybór. Na stacjach znajdziesz popularne rodzaje żarówek, lecz jeśli Twój samochód jest wyposażony w nieco bardziej egzotyczne rozwiązania, to z zakupem żarówki na stacji będzie problem. Ostatnią i chyba najmniej oczywistą możliwością jest supermarket. W niemal każdym większym supermarkecie znajdziesz „dział motoryzacyjny” wyposażony między innymi w najpopularniejsze żarówki samochodowe. Supermarkety zachęcają atrakcyjnymi cenami, lecz niska cena w tym wypadku oznacza najniższą możliwą jakość. Tak więc nawet jeśli znajdziesz tam odpowiedni rodzaj żarówki – odradzamy Ci jej zakup jeśli nie potrzebujesz żarówki na już.

Do car light bulbs need to be replaced in pairs? Why do light bulbs need to be replaced in pairs?

Możesz zastanawiać się – dlaczego podaliśmy zakres cenowy dla dwupaku żarówek H7? Przecież rzadko się zdarza, żeby dwie żarówki wymagały jednoczesnej wymiany. I masz rację – takie sytuacje to rzadkość. Lecz co się stanie kiedy wymienimy jedną żarówkę do samochodów, która akurat się przepaliła? Sprawimy, że jedna żarówka będzie świeciła inaczej niż druga, a konkretniej mówiąc, jezdnia nie będzie równomiernie oświetlona. Taka sytuacja będzie miała negatywny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych kierowców. Dlatego żarówki H7 zawsze wymieniamy parami – żeby świeciły dokładnie tak samo.

Car light bulbs/Xenons what company? Summary

Na jaką firmę się zdecydujesz? Stawiasz na bezkompromisową jakość i wybierasz Bosch’a, Philips’a bądź firmę Osram? Czy jednak preferujesz tańsze, solidne rozwiązania i decydujesz się na zakup żarówek Optima albo Tungsrama? Wybór należy do Ciebie. Zawęź listę potencjalnych producentów do wyżej wymienionych i wybierz najlepszą żarówkę do samochodu.