Jak zabezpieczyć lampy po polerowaniu?

jak zabezpieczyć lampy po polerowaniu

Dopadły Cię matowe reflektory bądź inna usterka lampy? W takim wypadku świetnym rozwiązaniem będzie zabieg, jakim jest polerowanie lamp samochodowych. To stosunkowo prosta czynność, dlatego sporo kierowców decyduje się na samodzielnie polerowanie reflektorów samochodowych, często zapominając o praktycznie najważniejszym etapie całej operacji. Zabezpieczenie lamp po polerowaniu to rzecz, o której nie wolno zapominać. Odpowiednie zabezpieczenie reflektorów po polerowaniu jest niezbędne jeśli chcemy uzyskać porządny efekt. Przed przystąpieniem do polerowania lamp – warto wiedzieć – jak zabezpieczyć lampy po polerowaniu? O tym w dzisiejszym artykule. Czytaj dalej, a dowiesz się:

Dlaczego regularne polerowanie lamp samochodowych jest konieczne?

Czasy kiedy producenci samochodów stawiali na trwałe rozwiązania już dawno za nami. Dotyczy to zarówno silników, jak i reflektorów samochodowych. W starszych pojazdach producenci stosowali szklane klosze, co powodowało długowieczność lamp samochodowych. Obecnie jednak w nowych samochodach znajdziemy plastikowe klosze reflektorów, które są poważnie zużyte kiedy przebieg zbliża się do granicy 100 000 kilometrów. Dlatego posiadając nowy samochód, wyposażony w plastikowe klosze, musimy liczyć się z tym, że codziennością będą małe bądź większe uszkodzenia powierzchni reflektora. Starsze, szklane konstrukcje również się zużywają, lecz uszkodzenia na powierzchni lampy pojawiają się znacznie wolniej w porównaniu do nowych, plastikowych rozwiązań. W wyniku takiej zmiany konstrukcyjnej – konieczne jest regularne (np. co 100 000 km) regenerowanie bądź polerowanie lamp samochodowych.

Dlaczego warto polerować reflektory?

Lampy samochodowe mają bardzo ważne zadanie – mają zapewniać nam bezpieczeństwo. Na stan reflektorów wpływ ma masa zewnętrznych czynników atmosferycznych, takich jak zmienna temperatura, opady czy promieniowanie UV. Dlatego – bez znaczenia na to czy mamy plastikowy, czy szklany klosz – musimy odpowiednio dbać o powierzchnię reflektora. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Jakie mamy opcje, kiedy reflektor przestał spełniać swoje zadanie? Zakup nowej lampy? To wydatek rzędu kilku tysięcy na reflektor. A ten najczęściej nie wymaga wymiany. Pozostałe opcje? Regeneracja reflektorów i polerowanie lamp. Pierwszy zabieg sprawdzi się przy fizycznych uszkodzeniach lampy. Drugi natomiast jest świetnym rozwiązaniem w przypadku mniejszych usterek, takich jak np. matowe klosze reflektorów. Wybór regeneracji czy polerowania lampy samochodu ma jedną podstawową zaletę. Polerowanie kloszy to ułamek ceny nowego reflektora. Po co więc przepłacać, skoro decydując się na polerowanie lamp samochodowych, zwalczymy zmatowiałe reflektory równie skutecznie, co wymiana lampy, która kosztuje kilka tysięcy. Polerowanie reflektorów samochodowych to stosunkowo prosty zabieg, z którym osoby z zacięciem technicznym z pewnością sobie poradzą. W takim wypadku od kosztów związanych z polerowaniem odchodzi praca specjalisty. Pamiętaj jednak, że konstrukcja lampy samochodowej jest bardzo delikatna. Jeśli chciałbyś zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze i wolałbyś, żeby to specjaliści zajęli się Twoimi reflektorami – w Vroomer profesjonalnie wykonujemy polerowanie lamp samochodowych. Kliknij i uzyskaj więcej informacji! Podejmujesz się samodzielnego polerowania reflektorów? Czytaj dalej, a dowiesz się jak prawidłowo zrealizować ostatni krok, jakim jest zabezpieczenie lamp samochodowych po polerowaniu.

Jak zabezpieczyć lampy po polerowaniu?

Polerowanie lamp wiąże się ze zniszczeniem obecnej na reflektorze powłoki ochronnej. Zabezpieczenie lamp po polerowaniu polega na nałożeniu nowej warstwy powłoki. Jak to zrobić? Jak zabezpieczyć reflektory po polerowaniu? To zależy od formy preparatu, którego użyjemy. Takich środków na rynku jest bardzo dużo. Dlatego jedyną uniwersalną receptą na zabezpieczenie lamp po polerowaniu jest zastosowanie się do zaleceń producenta używanego preparatu.

Czym zabezpieczyć lampy po polerowaniu?

Jak wyżej wspomnieliśmy – na rynku znajdziesz masę środków, które możesz wykorzystać przy zabezpieczaniu reflektorów po polerowaniu. Czym zabezpieczyć lampy po polerowaniu? Do sprawdzonych preparatów zaliczamy specjalny wosk, lakier bezbarwny oraz środki utwardzające. Jeśli zakupisz wysokiej jakości produkt z jednej z wymienionych grup oraz zastosujesz się do instrukcji producenta (wskazówka z akapitu Jak zabezpieczyć reflektory po polerowaniu), to świetne zabezpieczenie lamp po polerowaniu masz praktycznie w kieszeni.

Zabezpieczenie lamp po polerowaniu – Podsumowanie

Zabezpieczenie lamp po polerowaniu to najważniejszy etap całego zabiegu. Odpowiednie zabezpieczenie lamp jest bowiem gwarancją tego, że na powierzchni reflektora szybko nie pojawią się rysy czy przebarwienia. Ponadto należyte zabezpieczenie lamp po polerowaniu poprawia efekt w wyniku wypełnienia mikroubytków. Dlatego warto wiedzieć – jak zabezpieczyć reflektory po polerowaniu oraz czym zabezpieczyć lampy po polerowaniu. Warto również wiedzieć: Jak wypolerować reflektory w samochodzie? Zapraszamy!