Quale azienda di lampadine acquistare per la mia auto? Xenon quale azienda scegliere?

jakiej firmy żarówki do samochodu

Bosch, Osram, Philips, Optima czy Tungsram to firmy, które zna większość kierowców. Zwłaszcza pierwsze 3 cieszą się szczególną popularnością. Żarówki tych firm są często droższe od konkurencyjnych rozwiązań, lecz wyróżniają się jakością, za którą warto dopłacić. Dwie ostatnie z wymienionych są nieco mniej znane i jednocześnie tańsze, aczkolwiek jak na swój segment cenowy – są solidnym Tak więc – jakiej firmy żarówki do samochodu kupić? Jeśli oczekujesz bezkompromisowej jakości i cena nie gra roli – wybieraj spośród żarówek Bosch’a, Philips’a czy firmy Osram. Jeśli natomiast szukasz żarówek tanich i dobrych – żarówki od firmy Optima i Tungsram są dla Ciebie. Wiesz już, jakiej firmy żarówki/xenony kupić do samochodu. Czytaj dalej, a dowiesz się:

Ile kosztują żarówki do samochodu?

Ceny dla najpopularniejszego rodzaju żarówek – H7 – mieszczą się w zakresie od 20 do 120 złotych za dwupak. Co oczywiście nie oznacza, że nie da się kupić droższych żarówek – na rynku bez problemu znajdziesz modele za kilkaset złotych. Skąd taka przepaść cenowa? Na rynku odnajdziemy wiele różnych rodzajów żarówek do samochodu, a głównymi czynnikami warunkującymi cenę żarówki samochodowej są jej parametry i producent. Żarówki z wyższej półki cenowej wyróżniają się:

  • natężeniem światła,
  • zasięgiem,
  • barwą światła,
  • równomiernością oświetlenia,
  • redukcją efektu olśnienia,
  • żywotnością.

Znaczącą różnicę w wymienionych parametrach zobaczymy przede wszystkim przy porównaniu najtańszych żarówek z tymi ze średniej i wyższej półki. Od jakości żarówek zależy jakość oświetlenia, a od jakości oświetlenia zależy nasze bezpieczeństwo. Dlatego naszym zdaniem lepiej omijać najtańsze żarówki i celować w wybór tych ze średniej/wyższej półki, które zapewniają znacznie lepsze parametry.

Gdzie kupić żarówki samochodowe?

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić żarówki samochodowe. Oczywistym miejscem jest sklep motoryzacyjny. W takim sklepie znajdziesz ogromny wybór żarówek, więc z wyborem odpowiedniego modelu nie będzie problemu. Pamiętaj jednak, żeby przed samym zakupem sprawdzić cenę wybranej żarówki w internecie. Sklepy motoryzacyjne narzucają spore marże i najczęściej okazuje się, że tę samą żarówkę możesz kupić na internecie w znacznie lepszej cenie. Jeśli więc nie potrzebujesz żarówki na już i akceptujesz potencjalne koszty wysyłki – szukaj żarówek samochodowych w sklepach internetowych, gdzie wybór jest jeszcze większy niż w sklepach stacjonarnych, a ceny atrakcyjniejsze. Potrzebujesz żarówki samochodowej na tyle pilnie, że zastanawiasz się – czy można kupić żarówkę na stacji benzynowej? W takim razie masz odpowiedź – tak, można kupić żarówkę samochodową na stacji benzynowej. Lecz musisz liczyć się z pewnymi minusami takiego rozwiązania. Głównym minusem jest cena. Żarówki na stacjach są droższe względem tych oferowanych w sklepach motoryzacyjnych (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych). Kolejnym minusem jest ograniczony wybór. Na stacjach znajdziesz popularne rodzaje żarówek, lecz jeśli Twój samochód jest wyposażony w nieco bardziej egzotyczne rozwiązania, to z zakupem żarówki na stacji będzie problem. Ostatnią i chyba najmniej oczywistą możliwością jest supermarket. W niemal każdym większym supermarkecie znajdziesz „dział motoryzacyjny” wyposażony między innymi w najpopularniejsze żarówki samochodowe. Supermarkety zachęcają atrakcyjnymi cenami, lecz niska cena w tym wypadku oznacza najniższą możliwą jakość. Tak więc nawet jeśli znajdziesz tam odpowiedni rodzaj żarówki – odradzamy Ci jej zakup jeśli nie potrzebujesz żarówki na już.

Czy żarówki samochodowe trzeba wymieniać parami? Dlaczego żarówki wymienia się parami?

Możesz zastanawiać się – dlaczego podaliśmy zakres cenowy dla dwupaku żarówek H7? Przecież rzadko się zdarza, żeby dwie żarówki wymagały jednoczesnej wymiany. I masz rację – takie sytuacje to rzadkość. Lecz co się stanie kiedy wymienimy jedną żarówkę do samochodów, która akurat się przepaliła? Sprawimy, że jedna żarówka będzie świeciła inaczej niż druga, a konkretniej mówiąc, jezdnia nie będzie równomiernie oświetlona. Taka sytuacja będzie miała negatywny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych kierowców. Dlatego żarówki H7 zawsze wymieniamy parami – żeby świeciły dokładnie tak samo.

Żarówki/Xenony samochodowe jakiej firmy? Podsumowanie

Na jaką firmę się zdecydujesz? Stawiasz na bezkompromisową jakość i wybierasz Bosch’a, Philips’a bądź firmę Osram? Czy jednak preferujesz tańsze, solidne rozwiązania i decydujesz się na zakup żarówek Optima albo Tungsrama? Wybór należy do Ciebie. Zawęź listę potencjalnych producentów do wyżej wymienionych i wybierz najlepszą żarówkę do samochodu.