Jak rozkleić lampy samochodowe?

Twardy klej to zmora każdej osoby próbującej wykonać większe zabiegi w obszarze reflektora. Regeneracja reflektorów, gruntowane czyszczenie lamp samochodowych, czy regeneracja odbłyśników to czynności, które wymagają rozklejenia lamp samochodowych. Często największym problemem pojawiającym się przy takich zabiegach wykonywanych w domowych warunkach jest właśnie ten pierwszy krok – rozklejenie reflektora. Problem wynika głównie z prób stosowania “magicznych” sposobów, które mają rozklejać reflektor w 2 minuty. Na twardy klej nie działają żadne sztuczki. Lamp twardy klej ulega jedynie sprawdzonym metodom. Jak rozkleić lampy samochodowe? W tym artykule znajdziesz sprawdzony sposób, dzięki któremu bezproblemowo i bezawaryjnie rozkleisz reflektory samochodowe.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Kiedy rozklejenie reflektora jest niezbędne?
  • Czym rozkleić reflektory samochodowe?
  • Jak rozkleić lamp twardy klej wykorzystując rozpuszczalnik płyn preparat do rozklejania lamp Vroomer?
  • Rozklejenie lampy samochodowej – Najczęstsze błędy
  • Rozklejenie lamp samochodowych – Podsumowanie

Kiedy rozklejenie reflektora jest niezbędne?

Praktycznie przy niemalże każdej naprawie w obszarze lamp samochodowych. Bez rozklejenia lampy wykonamy jedynie podstawowe czynności – np. żeby wypolerować reflektory samochodowe – nie musimy ich rozklejać. Kiedy jednak potrzebujemy dostać się do środka klosza reflektora – rozklejenie lampy jest niezbędne. To czynność rozpoczynająca poważniejsze naprawy, takie jak regeneracja lamp samochodowych czy dogłębne czyszczenie kloszy. Wypalony odbłyśnik wymagający wymiany również często wymaga rozklejenia lampy. Generalnie – kiedy reflektory nie dają tyle światła, co kiedyś i strumień światła jest osłabiony – spodziewaj się, że potencjalną naprawę lampy rozpoczniesz od jej rozklejenia. Oczywiście możesz załatwić problem zakupem nowych reflektorów. Lecz takie rozwiązanie będzie kosztować kilka, a w przypadku nowych samochodów nawet kilkanaście tysięcy. Regeneracja reflektorów samochodowych, która sprawia, że lampa świeci jak nowa to ułamek kwoty nowego reflektora. Żeby ją wykonać, musisz wiedzieć, jak rozkleić lampy samochodowe? Twardy klej to największa przeszkoda dla osób, które chcą wyczyścić lampy auta od wewnątrz czy chcą zająć się regeneracją kloszy lamp samochodowych. W dalszej części tekstu dowiesz się – jak uporać się z twardym klejem i w efekcie zaoszczędzić kasę na naprawie oświetlenia samochodowego.

Czym rozkleić reflektory samochodowe?

Zajmujemy się profesjonalnymi naprawami reflektorów od 4 lat i doskonale wiemy, że wybór odpowiedniego środka to podstawa. W Vroomer wykorzystujemy jeden środek – rozpuszczalnik twardego kleju sygnowany naszym logiem. Stworzyliśmy ten produkt dla takiej osoby jak Ty – która sama chciałaby naprawiać swoje lampy, lecz na drodze stanął jej twardy klej. Z naszym rozpuszczalnikiem sprawnie rozkleisz nawet najtwardszy reflektor samochodowy. Produkt jest bardzo łatwy w użyciu. W dalszej części tekstu dowiesz się – jak rozkleić lampy samochodowe właśnie z użyciem naszego rozpuszczalnika. A co jeśli zakupiłeś już inny produkt? Dla Ciebie również mamy uniwersalną radę. Czytaj dalej.

Jak rozkleić lamp twardy klej wykorzystując rozpuszczalnik płyn preparat do rozklejania lamp Vroomer?

Jak wspomnieliśmy – rozklejenie lamp przy użyciu naszego rozpuszczalnika jest naprawdę proste, a w praktyce wygląda to następująco:

  • Nagrzewasz reflektor przez 5–10 min w temperaturze 130–150°C. Wykorzystaj w tym celu piekarnik. Opalarka się nie sprawdza.
  • Po odpowiednim czasie wyciągasz reflektor z piekarnika.
  • Teraz czas na zaaplikowanie rozpuszczalnika. Stwórz mu pole do działania – podważ obudowę. W ten sposób stworzysz szczelinę. Kiedy Ci się to uda – zaaplikuj rozpuszczalnik w powstałym otworze.
  • Rozpuszczalnik wprowadzony? W takim razie pozostało Ci oddzielić klosz od obudowy. To zadanie znacznie ułatwią Ci szczypce, które również znajdziesz w naszej ofercie. Powoli rozwieraj nimi klosz od obudowy.

Gotowe. Reflektor rozklejony. Możesz rozpoczynać właściwe działania. Kiedy już je zakończysz, będziesz musiał ponownie skleić lampy. Pojawia się pytanie – jaki klej do reflektorów wybrać? Odpowiedź znajdziesz w podlinkowanym artykule.

Sporo tych rzeczy do kupienia. Rozpuszczalnik, klej, szczypce. Lecz bez obaw. Skompletowaliśmy wszystkie potrzebne narzędzia za Ciebie – stworzyliśmy zestaw do sklejania i rozklejania reflektorów. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne rzeczy i instrukcje, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces rozklejania i sklejania lamp.

Masz już inny rozpuszczalnik? W takim razie znajdź instrukcję od produktu, który posiadasz. Najprawdopodobniej jego sposób użycia będzie podobny do tego, który przed chwilą opisywaliśmy, lecz pamiętaj, że rozpuszczalnik zadziała najlepiej kiedy zastosujesz go zgodnie z instrukcją producenta.

Rozklejenie lampy samochodowej – Najczęstsze błędy

Wiesz już, jak rozkleić lampy samochodowe. Wydaje się bajecznie proste, lecz jak przy każdej naprawie – tutaj również możemy popełnić błędy. Co można zrobić źle? Częstym błędem popełnianym przy rozklejaniu reflektora jest zbyt szybkie aplikowanie rozpuszczalnika. W efekcie rozpuszczalnik nie trafia do szczeliny i dostaje się do innych elementów obudowy lampy. Gwałtownie zaaplikowany rozpuszczalnik nie zadziała, jak należy. Wskazówka – staraj się aplikować rozpuszczalnik powoli i płynnie. Taki sposób aplikacji produktu sprawi, że trafi on we właściwe miejsce i wykona swoje zadanie.

Zdecydowanie najczęstszym błędem jest próba rozklejania lampy bez jej odpowiednio długiego nagrzewania w piekarniku. Jeśli reflektor nie będzie dostatecznie nagrzany, to będziesz miał spore problemy z jego rozklejeniem. Za szybkie wyciągnięcie lampy z piekarnika opóźni Twoją pracę – finalnie i tak będziesz musiał go ponownie umieścić w piekarniku i nagrzać do właściwiej temperatury. Rozwiązanie – nie spiesz się, odpowiednio nagrzej lampę przed jej wyciągnięciem z piekarnika. To przyspieszy i ułatwi rozklejenie reflektora.

Rozklejenie lamp samochodowych – Podsumowanie

Z wiedzą o tym, jak rozkleić lampy samochodowe, możesz przystępować do napraw poważniejszych niż czyszczenie kloszy lamp, czy montaż klosza reflektora. Wiesz już, jakich narzędzi potrzebujesz, jak z nich korzystać oraz gdzie możesz (a nawet powinieneś) je kupić ;). Jeśli jednak obawiasz się, że zaszkodzisz elementom oświetlenia samochodu – warto rozważyć regenerację lamp w Vroomer. Kliknij i skorzystaj z usługi regeneracji reflektorów. Powierz swoje lampy profesjonalistom!