4 bi-projekcyjne soczewki Hella, które zasługują na szczególną uwagę

Hella dostarcza producentom samochodowym technologie oświetleniowe już od 124 lat. Przez te wszystkie lata niemiecka marka stworzyła mnóstwo świetnych rozwiązań. Od zawsze produkty marki Hella charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania, która przekładała się na trwałość oraz niezawodność. Mimo panującej mody na robienie rzeczy, które szybko się psują – Hella wciąż dostarcza jakościowe rozwiązania w branży oświetlenia samochodowego. W tym artykule poznasz 4 bi-projekcyjne soczewki tej marki, które zyskały uznanie wśród kierowców i ekspertów motoryzacyjnych. Dowiesz się również, dlaczego warto zainwestować w taką soczewkę. Poznasz 3 zalety takiego rozwiązania, które przekonają Cię do montażu soczewki bi-projekcyjnej. Zapraszamy!

 

1. Hella E55

To jeden z najpopularniejszych projektorów ksenonowych na rynku. Potwierdza to przekrój modeli, w których znajdziemy soczewkę Hella E55. Stosowało ją Audi, BMW, czy Mercedes w swoich ekskluzywnych modelach, takich jak Audi A6 C6, BMW 5 E60 oraz Mercedes E W211. Mamy ją również w powszechniejszych samochodach typu Volkswagen Passat B6, czy Skoda Fabia II generacji.

Soczewka Hella E55 we współpracy z palnikiem ksenonowym D1S lub D2S zapewnia świetne oświetlenie. Na szczególną uwagę zasługuje rozproszenie światła, które niemiecka firma bardzo dokładnie przemyślała przy projektowaniu soczewki. Dzięki temu kierowcy nie muszą obawiać się o widoczność w nocy, czy w trudnych warunkach atmosferycznych. Poza świetnym oświetleniem nocnym niemiecka marka dopracowała swój produkt pod kątem jakości wykonania. To sprawia, że oświetlenie we wspomnianych samochodach jest bezobsługowe i nie generuje zbędnych wydatków związanych z serwisowaniem.

2. Hella VarioX

To soczewka o rewolucyjnej budowie, która wprowadziła na rynek mnóstwo innowacyjnych rozwiązań. Producenci samochodowi umieszczali ją w swoich samochodach z najwyższej półki. Soczewkę Hella VarioX znajdziemy w Mercedesie GL X164, Porsche Cayenne II, Oplu Insigni I, czy Skodzie Superb II generacji. We współpracy z palnikiem ksenonowym D1S soczewka Hella VarioX czyni cuda.

Reflektory na podstawie prędkości jazdy dostosowują poszczególne parametry bez udziału kierowcy. Dzięki temu kierowca nie musi się martwić o zmienianie świateł, czy oślepianie innych uczestników ruchu. Lampy samochodowe z soczewką VarioX robią to za niego. Wystarczy, że samochód osiągnie daną prędkość, a reflektory zajmą się resztą. Ponadto soczewka ma możliwość skrętu o 15°, którą wykorzystuje przy skręcie kierowcy, żeby doświetlić zakręt. Producenci samochodowi wciąż rozwijają takie funkcjonalności i obecnie mamy do dyspozycji dużo bardziej zaawansowane systemy. Ale warto pamiętać, że soczewka Hella VarioX znacznie przyczyniła się do takiej rewolucji w dziedzinie oświetlenia samochodowego.

3. Hella Intemo

To kolejny zaawansowany projektor, który niemiecka firma wyposażyła w szereg ciekawych funkcjonalności. Zastosowane technologie adaptacyjne zawarte w soczewce Hella Intemo potrafią dostosować kąt i intensywność wiązki światła do sytuacji na drodze. Dzięki temu kierowca nie musi się obawiać o kwestie związane z oświetleniem. Całą obsługą zajmuje się automatyczny system, który dostosowuje oświetlenie do bieżącej sytuacji. To sprawia, że reflektory zapewniają świetną widoczność i jednocześnie nie oślepiają pozostałych kierowców. Soczewkę Hella Intemo znajdziemy w połączeniu z palnikiem ksenonowym D3S u producentów, takich jak Audi, Porsche, czy Volskwagen np. w modelu Tiguan.

4. Hella 3R

To popularny projektor ksenonowy, który producenci stosowali w połączeniu z palnikami D1S, D2S lub D3S. Największą zaletą tej soczewki jest jakość światła. Barwa, intensywność, rozproszenie – wszystkie parametry stoją tutaj na najwyższym poziomie. Ponadto niemiecka firma zastosowała w tym projektorze technologie, dzięki którym jazda w nocy staje się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Taki zestaw cech sprawił, że znajdziemy soczewkę Hella 3R w luksusowych samochodach typu Tesla Model S, Jaguar XF, czy Range Rover Vogue.

 

Dlaczego warto zamontować soczewkę bi-projekcyjną? 3 zalety i Podsumowanie

Marka Hella stworzyła mnóstwo świetnych technologii i robi to do dzisiaj. Dzięki temu mamy do dyspozycji najwyższej jakości soczewki bi-projekcyjne, które zapewniają trwałość i niezawodność. Warto to wykorzystać. Montaż projektorów sprawi, że:

  • będziesz widział więcej i dalej, co umożliwi Ci szybkie reagowanie na drogowe wydarzenia i w efekcie znacznie zwiększy Twoje bezpieczeństwo i komfort prowadzenia,
  • Twoje lampy będą dawały bielsze światło, które wolniej męczy wzrok i pięknie się prezentuje,
  • Twój samochód będzie spalał nieco mniej paliwa ze względu na energooszczędność takiego rozwiązania.

Kliknij link powyżej i sprawdź sam!