Adaptacja lamp USA / UK do wersji EU

Nasza firma zajmuje się również adaptacją lamp do norm, które obowiązują w Unii Europejskiej. Musimy pamiętać, że decydując się na zakup samochodu, który wyprodukowany został na rynku pozaeuropejskim poniesiemy wiele ukrytych kosztów. Wiąże się to z dokonaniem modyfikacji, które pozwolą na dopuszczenie pojazdu do ruchu. Jedną z nich jest właśnie adaptacja lamp zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce.

Dlaczego konieczna jest adaptacja lamp samochodowych z USA?

Lampy, które stosuje się w pojazdach z USA świecą symetrycznie, czyli równomiernie oświetlają lewą, jak i prawą stronę jezdni. Z kolei w Polsce i w Europie oświetlenie przednie powinno świecić asymetrycznie – bardziej oświetlona jest prawa strona jezdni. Tylne reflektory nie zawierają świateł przeciwmgielnych oraz kolor kierunkowskazów w nich jest inny niż z przodu. Równocześnie kierunkowskazy w przednich lampach są zarazem światłami pozycyjnymi, w Polsce są one montowane oddzielnie.

Dlaczego konieczne jest dostosowanie lamp z UK?

Lampy, które stosuje się w pojazdach wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii również różnią się od tych stosowanych w innych krajach europejskich. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii obowiązuje ruch lewostronny. To powoduje, że lewa część jezdni jest bardziej doświetlana niż prawa, odwrotnie niż w Polsce. Dlatego więc przerabia się lampy tak, by strumień światła oświetlał prawą stronę jezdni. Najczęściej osiąga się to wymieniając przesłony soczewek.
 
Nasza firma oferuje profesjonalną adaptację lamp z USA i UK. Klienci po skorzystaniu z naszych usług nie mają najmniejszych problemów z zaliczeniem badania technicznego pojazdu i dopuszczeniem do ruchu drogowego.