Dlaczego regeneracja reflektorów to najlepszy sposób na naprawę lamp samochodowych? 4 korzyści

Przy problemach z oświetleniem samochodowym masz do wyboru 3 rozwiązania. Albo kupujesz nowy reflektor. Albo decydujesz się na używaną lampę. Albo stawiasz na regenerację reflektorów. Na pierwszy rzut oka nie widać tutaj 1 sposobu, który byłby znacznie lepszy od pozostałych. Każda poszczególna możliwość ma swoje wady i zalety. Ale tylko w przypadku 1 rozwiązania zalety przewyższają wady na tyle, że pozostałe opcje pozostają daleko w tyle. W dzisiejszym poradniku poznasz zestaw 4 korzyści sprawiających, że regeneracja reflektorów to najlepszy sposób na naprawę oświetlenia. Ponadto dowiesz się, dlaczego zakup nowej lampy w 99% przypadków nie ma żadnego sensu. Poznasz również wady sposobu naprawy, które w teorii wygląda atrakcyjnie, a w praktyce sprawia masę kłopotów. Dzięki temu z łatwością wybierzesz najlepszy sposób na naprawę reflektorów oraz oszczędzisz kupę kasy i masę nerwów. Zapraszamy!

 

Co obejmuje regeneracja reflektorów? 11 czynności zapewniających niesamowite efekty w świetnej cenie

Regeneracja reflektorów samochodowych to nasza flagowa usługa, w ramach której:

 • rozklejamy reflektor,
 • demontujemy wewnętrzne elementy lampy,
 • wykonujemy metalizację odbłyśnika,
 • czyścimy soczewkę,
 • kontrolujemy mechanizm poziomowania,
 • wykonujemy diagnostykę siłowników wewnętrznych,
 • sprawdzamy pracę żarówek halogenowych / LED / palników xenon,
 • czyścimy wewnętrzne elementy reflektora,
 • sprawdzamy stan wiązki elektrycznej,
 • sklejamy i uszczelniamy reflektor,
 • zabezpieczamy klosz powłoką z filtrem UV.

 

I gotowe. Po zrealizowaniu przez nas powyższej procedury Twój reflektor:

 1. będzie świecił na maksimum swoich możliwości, dzięki czemu będzie zapewniał Ci bezpieczeństwo i najwyższy komfort prowadzenia,
 2. będzie się pięknie prezentował, co sprawi, że będziesz użytkował swój pojazd z jeszcze większą satysfakcją,
 3. będzie Ci bezawaryjnie służył przez kolejne lata, dzięki czemu regeneracja ograniczy Twoje koszty eksploatacji oświetlenia samochodowego do minimum,
 4. a to wszystko za ułamek ceny nowej lampy.

W skrócie – Twoja obecna zarysowana/zżółknięta/matowa lampa znów będzie działać i wyglądać jak nowa. Więcej informacji znajdziesz na dedykowanej stronie. Jeśli interesuje Cię regeneracja reflektorów samochodowych, to kliknij ten link i dowiedz się więcej – Zapraszamy!

 

1 powód sprawiający, że zakup nowego reflektora to najgorsze możliwe rozwiązanie na naprawę oświetlenia + 1 wyjątek od tej reguły

Kupno nowej lampy samochodowej to często pierwszy pomysł na pozbycie się oświetleniowych problemów. W teorii takie rozwiązanie ma same zalety. Nowa lampa będzie świecić tak jak po wyjeździe samochodu z salonu. Ponadto masz gwarancję, która chroni Cię przed jakimiś wadliwymi egzemplarzami i innymi problemami. Ale w praktyce zestaw takich 2 zalet wygląda wspaniale tylko do momentu, w którym rozpoczniesz poszukiwania oryginalnego reflektora w internecie bądź przejedziesz się do ASO.

3-5 tysięcy złotych za nowy, oryginalny reflektor to norma w przypadku kilkuletnich samochodów. Taka cena to jeden z głównych powodów, przez który mnóstwo kierowców w Polsce na słabe oświetlenie samochodowe. Sam przyznaj, że wizja wydania 5000 zł na lampę znacznie „polepszyła” stan Twoich obecnych reflektorów. Nagle zarysowania na kloszu stały się mniejsze, zżółknięcie już nie jest tak mocno widoczne, a zmatowienie w ogóle nie wpływa na Twój komfort jazdy. Zwłaszcza że zakup 1 lampy to tak naprawdę tylko połowa sukcesu.

Jeśli chcesz w pełni rozwiązać problem z oświetleniem, to konieczny będzie zakup 2 reflektorów. Po wymianie 1 lampy Twoje reflektory będą nierównomiernie oświetlały drogę. To ze względu na inny poziom zniszczenia każdej z lamp. Ten czynnik sprawia, że naprawa oświetlenia z pomocą nowych reflektorów będzie Cię kosztować 6-10 tysięcy złotych. Dzięki skorzystaniu z naszych profesjonalnych usług regeneracji lamp samochodowych oszczędzisz kilka tysięcy złotych, a Twoje oświetlenie będzie wyglądać i działać jak nowe. Skalę oszczędności świetnie zobrazuje Ci prosty przykład. Załóżmy, że chcesz pozbyć się problemów z oświetleniem w BMW Serii 5 F10 F11 (po liftingu). Ile kosztowałyby Cię nowe reflektory i ile wyniosłaby Cię regeneracja takich lamp w Vroomer?

→ Nowa lampa to około 3500 złotych → około 7000 złotych za komplet

→ Regeneracja takich reflektorów w Vroomer to koszt 900 złotych za sztukę → 1800 złotych za 2 reflektory, które po zabiegu będą działać i wyglądać jak nowe

→ Z kalkulacji wynika, że regeneracja zapewnia → 5200 złotych oszczędności

Jak widzisz, zakup nowych reflektorów to jedynie strata ogromnej ilości pieniędzy. Dlatego zalecamy omijanie tej formy naprawy szerokim łukiem. Chyba że należysz do 1% przypadków, przy których nowe reflektory to jedyny sposób na rozwiązanie problemu.

Jeśli miałeś wypadek i Twoje reflektory uległy poważnym uszkodzeniom, to niestety nie masz wyboru. W takim wypadku musisz pogodzić się z koniecznością wydania kilkunastu tysięcy złotych na nowe reflektory. Jakakolwiek próba przyoszczędzenia na naprawie kompletnie zniszczonego oświetlenia to gwarancja mnóstwa wydatków i problemów z codziennym użytkowaniem reflektorów. Zakup używanej lampy wygląda dobrze jedynie na papierze. Dopiero po zakupie przekonasz się, że takie rozwiązanie to mnóstwo nieoczywistych problemów i ukrytych wydatków.

 

Kuszące rozwiązanie, które jest gwarantem strat finansowych i problemów z użytkowaniem oświetlenia

Używany reflektor to sposób naprawy, który idealnie przedstawia pewną popularną filozofię działania. Jest tanio? Jest tanio. Jest dobrze? Jest tanio. Brzmi nie najgorzej, ale tanio jest tak naprawdę tylko w momencie zakupu. Prawdziwą cenę poznasz po kilku dniach użytkowania takich lamp. Używki mają jeszcze pewne koszty ukryte.

Dlaczego używane reflektory są takie złe? Powód jest bardzo prosty. Bo są najczęściej zwykłym badziewiem. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich używanych lamp na rynku. Na portalach ogłoszeniowych z pewnością są również solidne lampy, które będą jeszcze długo bezawaryjnie pracować u kolejnego właściciela. Ale ta grupa to mniejszość. Zdecydowana większość to najgorszy możliwy sort reflektorów. Zakup takiej lampy to pewne problemy i jeszcze pewniejsze wydatki.

Przy zakupie używanego reflektora z internetu nie jesteś w stanie ocenić stanu lampy. Masz do dyspozycji jedynie kilka zdjęć i opis sprzedawcy. Na zdjęciach wszystkie lampy prezentują się całkiem dobrze. A z opisu najczęściej wynika, że lampa jest jak nowa. I jak tu wybrać sensowny reflektor, który nie będzie wymagał dodatkowych nakładów finansowych? To praktycznie niemożliwe. Dlatego kupno używanej lampy jest niczym gra na loterii – nigdy nie wiadomo, co się trafi.

Może akurat trafisz na ofertę uczciwego sprzedawcy, który zrobił dokładne zdjęcia i napisał opis przedstawiający faktyczny stan reflektora. Jeśli znalazłeś takiego sprzedawcę, nabyłeś u niego reflektor w dobrej cenie i po otrzymaniu przesyłki stwierdzasz, że wszystko się zgadza, to koniecznie tego samego dnia zagraj w Lotto bądź inną grę losową. Przy takim szczęściu masz bardzo duże szanse na wygraną sporej sumki.

Gorzej, jeśli jednak skorzystałeś z jednej z tych popularnych ofert, gdzie sprzedawca sprytnie zrobił zdjęcia i napisał bardzo ogólnikowy opis. W takim wypadku możesz być pewny, że lampa ma szereg wad ukrytych wymagających naprawy, które przy użytkowaniu będą powodowały problemy z oświetleniem, a przy naprawie wygenerują spore koszty. Finalnie najprawdopodobniej dołożysz do tego oszczędnego zakupu używanego reflektora. A po drodze stracisz jeszcze masę czasu i nerwów. Z bilansu nieistniejących zysków i sporych strat wynika jasno – zakup używanego reflektora nie ma żadnego sensu i znacznie lepszym wyborem będzie regeneracja Twoich obecnych lamp.

 

Podsumowanie

Regeneracja lamp samochodowych to rozwiązanie łączące rzeczy, których z pozoru nie da się połączyć. Kiedy korzystasz z usługi regeneracji reflektorów w Vroomer, jest jednocześnie dobrze i tanio. Żadne inne rozwiązanie nie zapewni Ci takiego połączenia. Skorzystaj z naszych usług i sprawdź sam. Zapraszamy do kontaktu!