Jak naprawić problemy z BMW Adaptive LED? Sposób, dzięki któremu oszczędzisz kupę kasy

BMW Adaptive LED to jedna z tych funkcjonalności, przez którą prędzej, czy później Będziesz Miał Wydatki. Niestety, niemiecka firma istniejąca od niemal 108 lat nie popisała się przy tworzeniu własnego systemu adaptacyjnych reflektorów. W efekcie technologia działa świetnie przede wszystkim w firmowym katalogu i w reklamach. Przy praktycznym użytkowaniu jest już trochę gorzej. To jedynie kwestia czasu, zanim Twoje lampy wyposażone w adaptacyjną technologią – zaczną Ci komunikować, że niebawem skończą swój żywot. Wtedy z pewnością nie przeoczysz 3 objawów, które poznasz w dzisiejszym artykule. Dowiesz się również, dlaczego system BMW Adaptive LED ulega awariom oraz jak go naprawić, żeby nie wydać fortuny. Ponadto przedstawimy Ci listę 16 modeli, w których problemy z lampami pojawiają się szczególnie często. Zapraszamy!

 

3 objawy awarii BMW Adaptive LED, których z pewnością nie przeoczysz

Adaptacyjne oświetlenie BMW to bardzo zaawansowany układ od strony technicznej. Znajduje się w nim mnóstwo elementów mogących się popsuć. Dlatego objawy awarii są różnorodne i kiedy dopadnie Cię usterka, to najprawdopodobniej zaobserwujesz jednocześnie co najmniej 2 zaburzenia w pracy reflektorów. Do najczęściej występujących objawów problemów zaliczymy:

 • choinka desce rozdzielczej, czyli zestaw kontrolek informujących o awarii reflektorów bądź związanych z nimi układów elektrycznych,
 • migające bądź niedziałające światła drogowe,
 • niedziałające funkcje adaptacyjne, takie jak doświetlanie zakrętów, czy bieżąca regulacja szerokości wiązki światła itd.

Jak widzisz, lista objawów jest dosyć krótka. Nieco dłuższa jest lista prawdopodobnych przyczyn pojawienia się problemów, która obejmuje 4 możliwości. Przy większości z nich sprawdza się tylko jeden sposób naprawy.

 

Dlaczego system BMW Adaptive LED ulega awariom? 4 przyczyny + Sposoby napraw

Zacznijmy od najprzyjemniejszej w naprawie przyczyny, czyli poluzowanych i wypiętych kostek przekazujących prąd do reflektorów bądź innych podzespołów odpowiadających za system adaptacyjnego oświetlenia. W takiej sytuacji wystarczy, że znajdziesz kostkę, przy której prąd „znika”. Kiedy Ci się to uda, umieść przekaźnik prądu w prawidłowym gnieździe i zweryfikuj pracę reflektorów. Wszystko powinno wrócić do normy. To jedyna tak prosta w naprawie przyczyna problemów. Z kolejnymi będzie już tylko gorzej.

Każda inna przyczyna jest związana ze skomplikowanymi układami elektronicznymi reflektora. Problemy mogą wynikać z awarii, spalenia bądź odpięcia się modułu odpowiadającego za sterowanie światłem. Taki sam zestaw usterek może dotyczyć również czujników, które powinny przekazywać komputerowi pokładowemu informacje umożliwiające mu dostosowywanie oświetlenia do warunków drogowych. I tak dalej, i tak dalej – lista możliwości jest długa. Tak naprawdę moglibyśmy tutaj wskazać każdy elektroniczny komponent reflektora. Ale z doświadczenia wiemy, że szczególnie często problemy powoduje samo źródło światła.

Wadliwa dioda LED bądź uszkodzona wiązka elektryczna przekazująca prąd bezpośrednio do żarówki. Kiedy w Vroomer otrzymujemy reflektory BMW wyposażone w system adaptacyjnego oświetlenia, to jest niemal pewne, że problem powoduje 1 z tych 2 elementów. Albo oba jednocześnie. Samodzielna naprawa takich usterek bądź tych związanych z elektroniką, o których pisaliśmy wyżej, jest bardzo ryzykowna. Wystarczy, że wykonasz jeden nieostrożny ruch, a znacznie pogorszysz sytuację i zwiększysz koszty naprawy. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór 1 z 2 sposobów naprawy, które porównaliśmy poniżej.

 

Będziesz Miał Wydatki albo zaoszczędzisz kupę kasy – Wybór sposobu naprawy w praktyce

Albo decydujesz się na naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi BMW i płacisz fortunę. Albo korzystasz z indywidualnych warsztatów, takich jak Vroomer, i oszczędzasz kupę kasy. Tak to działa w praktyce, co świetnie zauważysz na takim prostym przykładzie.

Załóżmy, że masz problem z systemem BMW Adaptive LED wynikający z awarii źródła oświetlenia. Podjeżdżasz przykładowo swoim BMW X6 F16 do ASO BMW i dogadujesz naprawę. Serwisanci nie zajmą Ci za dużo czasu, bo przy takim problemie mają gotowe rozwiązanie. Od razu zaproponują Ci wymianę reflektora na nową, oryginalną lampę. Wystarczy, że zapłacisz 6000 zł + koszty robocizny i będziesz miał elegancki, sprawny reflektor. W efekcie problem zniknie – dokładnie tak samo, jak kilkanaście tysięcy złotych z Twojego portfela. Porównajmy taki stan rzeczy z naszą ofertą. Sam zobacz, ile zaoszczędzisz.

Naprawa reflektorów LED w Vroomer obejmuje każdą możliwą usterkę. Natomiast nowy reflektor, który zostałby Ci zamontowany w ASO to nie tylko usunięcie problemu. Nowa lampa zapewnia idealną widoczność oraz najlepsze możliwe parametry światła. W Vroomer oferujemy zabieg, który da Ci dokładnie taki sam efekt, ale za ułamek ceny nowego reflektora. Regeneracja reflektorów sprawi, że Twój reflektor będzie działał i wyglądał jak nowy. W przypadku BMW X6 F16 ze skrętną soczewką będzie Cię to kosztowało jedynie 1100 zł za sztukę. Do całkowitych kosztów musimy doliczyć jeszcze naprawę problemu z systemem BMW Adaptive LED. Tę kwestię rozliczamy godzinowo – 120 zł / h. Zazwyczaj całość zamyka się w kwocie 1500 złotych. To 4 razy mniej niż przy naprawie w ASO. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem zamieszczonym wyżej. Kliknij i sprawdź sam. Zapraszamy!

 

Lista 16 modeli, w których najczęściej pojawiają się problemy z technologią BMW Adaptive LED

Problemy z oświetleniem zdarzają się szczególnie często w modelu:

 • BMW Serii 1 F20 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 2 F22 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 3 F30 F31 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 3GT F34 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 4 F32 F33 F36 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii M3 M4 F80 F82 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 5 F10 F11 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 5GT F07 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 6 F12 F13 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii 7 F01 F02 F03 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii X1 F48 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii X2 F39 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii X3 F25 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii X4 F26 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii X5 F15 reflektory Adaptive Led,
 • BMW Serii X6 F16 reflektory Adaptive Led.

Podsumowanie

Technologia BMW Adaptive LED wymaga jeszcze dopracowania w kilku obszarach. Obecnie zdarzają się jej regularne awarie, które jak na BMW przystało – nie są tanie w naprawie. Zwłaszcza jeśli korzystasz z ASO. Takie wysokie ceny sprawiają, że lepiej unikać Autoryzowanych Stacji Obsługi. W Vroomer naprawimy taką usterkę równie skutecznie za 4-krotnie niższą cenę. Skorzystaj z naszych usług i sprawdź sam. Zapraszamy do kontaktu!