Jak wzmocnić światła w samochodzie?

Jak wzmocnić światła w samochodzie

Lampy samochodowe zużywają się wraz z ich użytkowaniem. Czynniki atmosferyczne, a także pył i kurz sprawiają, że słabo świecące światła mijania to po pewnym czasie norma w przypadku każdego pojazdu. Powierzchnia reflektorów przez zmiany temperatury, promieniowanie UV czy deszcz matowieje i żółknie. Zastanawiasz się, co zrobić, żeby światła lepiej świeciły i czy wzmocnienie świateł jest zgodne z przepisami? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Jak poprawić światła w samochodzie bez konieczności ich wymiany?

Zauważyłeś w swoim aucie słabo świecące światła mijania, przez co Twój komfort jazdy zdecydowanie się pogorszył? Taka sytuacja może zdarzyć się w każdym samochodzie i nie wpływa ona wyłącznie na wygodę, ale także na bezpieczeństwo, a tego bagatelizować nie można. Słabo świecące reflektory są wynikiem oddziaływania na nie różnych czynników atmosferycznych. Opady deszczu, promienie słoneczne, zmienne temperatury, a także zanieczyszczenia obecnie na drogach sprawiają, że na reflektorach pojawiają się drobne rysy. Ich powierzchnia traci swój blask, a to przekłada się na zdecydowanie gorsze oświetlenie.

Zastanawiasz się, jak zwiększyć moc świateł w samochodzie? Jednym z rozwiązań jest zakup nowych reflektorów i ich wymiana. Często jest to jednak ostateczność – zwłaszcza że generuje to dość spore koszty. Dlatego zawsze warto szukać innych sposobów. Alternatywą jest polerowanie lamp i wypełnienie rys za pomocą specjalnych preparatów. Nie musisz robić tego samodzielnie, zwłaszcza jeżeli nie masz doświadczenia. Zdecydowanie lepiej oddać swój pojazd lub same reflektory pod opiekę specjalistów z warsztatu, który profesjonalnie zajmuje się oświetleniem samochodowym.

Jakie zalety ma wzmocnienie świateł przez polerowanie?

Jeżeli zastanawiasz się, jak wzmocnić światła w samochodzie niewielkim kosztem, to odpowiedzią na Twoje potrzeby z pewnością będzie polerowanie reflektorów. Taka usługa jest zdecydowanie mniejszym wydatkiem niż zakup nowych lamp. Co oprócz oszczędności przemawia za tym rozwiązaniem? Przede wszystkim:

  • krótki czas naprawy,
  • brak konieczności demontażu oświetlenia,
  • zabezpieczenie przed utlenianiem.

Wzmocnienie świateł w samochodzie - sposoby

Profesjonaliści doskonale wiedzą, jak polepszyć światła w samochodzie. Wykorzystują specjalistyczny sprzęt i używają najlepszych preparatów, które chronią powierzchnię reflektorów przed szybkim niszczeniem i matowieniem.

Dlaczego warto zwiększyć moc świateł w samochodzie?

Wiele osób ma świadomość tego, jak poprawić oświetlenie w samochodzie, a jednak uważa, że nie ma potrzeby, aby się tym zająć. To bardzo duży błąd, ponieważ dobra jakość lamp to nie tylko kwestia indywidualna kierowcy. Według obowiązujących przepisów diagnosta, który przeprowadza badanie techniczne, może nie przedłużyć jego ważności, jeżeli reflektory są bardzo zmatowiałe. W takim przypadku konieczna będzie ich regeneracja i ponowne podejście do weryfikacji stanu auta.

Wzmocnienie świateł poprzez ich polerowanie pozwoli Ci także uniknąć mandatu. Okazuje się, że za zmatowiałe reflektory możesz zostać zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy policji. Mogą oni wystawić Ci mandat karny w wysokości nawet do 500 złotych. Mniejszym wydatkiem jest więc regeneracja lamp w warsztacie, która dodatkowo pozwala uniknąć niepotrzebnego stresu.

Czy słabo świecące światła mijania warto oddać w ręce specjalistów?

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby światła lepiej świeciły i czy są szybkie sposoby na ich samodzielne polerowanie? W sieci znajdziesz wiele wskazówek na ten temat. Jeżeli jednak nigdy nie miałeś do czynienia z tym zajęciem, to wstrzymaj się od domowych sposobów. Dlaczego? Ponieważ zamiast rozwiązać problem, możesz pogorszyć sprawę. Oprócz lampy możesz uszkodzić także zderzak czy porysować lakier pojazdu. Polerowanie reflektorów nie jest dużym wydatkiem, tym bardziej że nie wykonuje się go co miesiąc, a raz na rok lub kilka lat – zależnie od częstotliwości jazdy, a także tego, czy auto jest garażowane, czy wystawione na działanie czynników zewnętrznych.