Jak zidentyfikować pierwsze oznaki zużycia reflektorów samochodowych?

Reflektory samochodowe gwarantują Ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Jeśli działają, jak powinny. W przeciwnym razie słabo oświetlają drogę i narażają Cię na spóźnione reakcje i kosztowne kontrole policyjne. Regularnie sprawdzaj stan swoich reflektorów, a unikniesz takich niebezpieczeństw. W tym poradniku dowiesz się, jak zidentyfikować pierwsze oznaki zużycia reflektorów samochodowych? Wystarczy Ci jedno narzędzie, które już masz i używasz go codziennie.

 

Niezawodny sposób na zidentyfikowane pierwszych oznak zużycia reflektorów, który możesz wykonać już dzisiaj

Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się strumieniowi światła reflektorów. Twój wzrok z pewnością dostrzeże różnice w jakości oświetlenia, jeśli Twoje reflektory są w słabej kondycji. Takie badanie umożliwi Ci postawienie „diagnozy” pod jednym warunkiem.

Sprawdź oświetlenie na trasie, gdzie zwykle się nie poruszasz. Wtedy test będzie miarodajny. Weryfikacja stanu reflektorów podczas jazdy drogą, którą przemieszczasz się codziennie dwa razy dziennie od kilku lat, jest pozbawiona sensu. A powód jest bardzo prosty.

Trasę znaną na pamięć pokonasz nawet bez włączonych świateł. Podświadomie kojarzysz dane miejsca np. z omijaniem dziur drogowych. Jeśli wykonasz test na takiej drodze – z pewnością stwierdzisz, że Twoje oświetlenie jest w świetnej kondycji. Sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej na trasie, którą np. jedziesz pierwszy raz.

Na nowo poznawanej drodze światła samochodowe odgrywają bardzo istotną rolę. Bez w pełni sprawnych reflektorów ciężko Ci będzie prowadzić bezpiecznie i komfortowo. Nagle okaże się, że nie jesteś w stanie dostrzec wszystkich ubytków w drodze, a poszczególne elementy obok drogi są widoczne dopiero w ostatniej chwili.

Przetestuj lampy w takiej sytuacji, a dowiesz się, czy Twoje reflektory działają poprawnie. Jeśli widzisz, że słabe światła ograniczają Twój komfort jazdy – działaj! Zaraz poznasz zabiegi, dzięki którym poprawisz bezpieczeństwo prowadzenia. Jeśli natomiast Twoje reflektory zdały pierwszy test – przejdź do kolejnego sposobu na sprawdzenie, a unikniesz poważnych napraw (i oszczędzisz trochę kasy).

 

Identyfikuj oznaki zużycia reflektorów na bieżąco i unikaj poważnych napraw

Twoje lampy przeszły powyższy test? To oznacza, że są w dobrym stanie i spełniają swoje zadanie. Ale żeby tak pozostało, musisz regularnie je sprawdzać na jeszcze jeden sposób. To pozwoli Ci uniknąć kosztów związanych z poważnymi naprawami.

Co jakiś czas dokładnie przyjrzyj się swoim reflektorom od strony wizualnej. Nie będą Ci potrzebne specjalistyczne narzędzia. Przykucnij przy lampie i poświęć chwilę na sprawdzenie jej stanu. Zwróć szczególną uwagę na dwie możliwe usterki.

Porysowanie i zmatowienie. Sprawdź swoją lampę pod kątem tych wad. Kilkanaście zarysowań, czy niewielki stopień zmatowienia nie ma dużego wpływu na jakość oświetlenia. Ale zaniedbanie tych kwestii sprawi, że konieczna będzie poważniejsza (i droższa) naprawa. Regularne sprawdzanie lamp znacznie ograniczy koszty serwisowania. Jeśli Twoje lampy przeszły test pierwszy – postaw na systematyczne usuwanie niewielkich usterek, a Twoje oświetlenie będzie cały czas w świetnej kondycji stosunkowo niewielkim kosztem.

 

Co zrobić po zidentyfikowaniu oznak zużycia reflektorów? 2 rozwiązania

Wszystko zależy od stopnia zużycia Twojego reflektora.

Jeśli lampy nie umożliwiają Ci bezpiecznej i komfortowej jazdy – wybierz regenerację. Regeneracja reflektorów to zabieg, dzięki któremu Twoje lampy będą wyglądać i świecić jak nowe.

Jeśli lampy mają obecnie kosmetyczne usterki – postaw na systematyczne polerowanie reflektorów, a niskim kosztem zagwarantujesz sobie idealne oświetlenie (i brak konieczności wykonywania droższej regeneracji).

Kliknij linki i dowiedz się więcej. Zapraszamy!