Jakiej firmy żarówki do samochodu kupić? Xenony jakiej firmy wybrać?

jakiej firmy żarówki do samochodu

Bosch, Osram, Philips, Optima czy Tungsram to firmy, które zna większość kierowców. Zwłaszcza pierwsze 3 cieszą się szczególną popularnością. Żarówki tych firm są często droższe od konkurencyjnych rozwiązań, lecz wyróżniają się jakością, za którą warto dopłacić. Dwie ostatnie z wymienionych są nieco mniej znane i jednocześnie tańsze, aczkolwiek jak na swój segment cenowy – są solidnym Tak więc – jakiej firmy żarówki do samochodu kupić? Jeśli oczekujesz bezkompromisowej jakości i cena nie gra roli – wybieraj spośród żarówek Bosch’a, Philips’a czy firmy Osram. Jeśli natomiast szukasz żarówek tanich i dobrych – żarówki od firmy Optima i Tungsram są dla Ciebie. Wiesz już, jakiej firmy żarówki/xenony kupić do samochodu. Czytaj dalej, a dowiesz się:

Ile kosztują żarówki do samochodu?

Ceny dla najpopularniejszego rodzaju żarówek – H7 – mieszczą się w zakresie od 20 do 120 złotych za dwupak. Co oczywiście nie oznacza, że nie da się kupić droższych żarówek – na rynku bez problemu znajdziesz modele za kilkaset złotych. Skąd taka przepaść cenowa? Na rynku odnajdziemy wiele różnych rodzajów żarówek do samochodu, a głównymi czynnikami warunkującymi cenę żarówki samochodowej są jej parametry i producent. Żarówki z wyższej półki cenowej wyróżniają się:

  • natężeniem światła,
  • zasięgiem,
  • barwą światła,
  • równomiernością oświetlenia,
  • redukcją efektu olśnienia,
  • żywotnością.

Znaczącą różnicę w wymienionych parametrach zobaczymy przede wszystkim przy porównaniu najtańszych żarówek z tymi ze średniej i wyższej półki. Od jakości żarówek zależy jakość oświetlenia, a od jakości oświetlenia zależy nasze bezpieczeństwo. Dlatego naszym zdaniem lepiej omijać najtańsze żarówki i celować w wybór tych ze średniej/wyższej półki, które zapewniają znacznie lepsze parametry.

Gdzie kupić żarówki samochodowe?

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić żarówki samochodowe. Oczywistym miejscem jest sklep motoryzacyjny. W takim sklepie znajdziesz ogromny wybór żarówek, więc z wyborem odpowiedniego modelu nie będzie problemu. Pamiętaj jednak, żeby przed samym zakupem sprawdzić cenę wybranej żarówki w internecie. Sklepy motoryzacyjne narzucają spore marże i najczęściej okazuje się, że tę samą żarówkę możesz kupić na internecie w znacznie lepszej cenie. Jeśli więc nie potrzebujesz żarówki na już i akceptujesz potencjalne koszty wysyłki – szukaj żarówek samochodowych w sklepach internetowych, gdzie wybór jest jeszcze większy niż w sklepach stacjonarnych, a ceny atrakcyjniejsze. Potrzebujesz żarówki samochodowej na tyle pilnie, że zastanawiasz się – czy można kupić żarówkę na stacji benzynowej? W takim razie masz odpowiedź – tak, można kupić żarówkę samochodową na stacji benzynowej. Lecz musisz liczyć się z pewnymi minusami takiego rozwiązania. Głównym minusem jest cena. Żarówki na stacjach są droższe względem tych oferowanych w sklepach motoryzacyjnych (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych). Kolejnym minusem jest ograniczony wybór. Na stacjach znajdziesz popularne rodzaje żarówek, lecz jeśli Twój samochód jest wyposażony w nieco bardziej egzotyczne rozwiązania, to z zakupem żarówki na stacji będzie problem. Ostatnią i chyba najmniej oczywistą możliwością jest supermarket. W niemal każdym większym supermarkecie znajdziesz „dział motoryzacyjny” wyposażony między innymi w najpopularniejsze żarówki samochodowe. Supermarkety zachęcają atrakcyjnymi cenami, lecz niska cena w tym wypadku oznacza najniższą możliwą jakość. Tak więc nawet jeśli znajdziesz tam odpowiedni rodzaj żarówki – odradzamy Ci jej zakup jeśli nie potrzebujesz żarówki na już.

Czy żarówki samochodowe trzeba wymieniać parami? Dlaczego żarówki wymienia się parami?

Możesz zastanawiać się – dlaczego podaliśmy zakres cenowy dla dwupaku żarówek H7? Przecież rzadko się zdarza, żeby dwie żarówki wymagały jednoczesnej wymiany. I masz rację – takie sytuacje to rzadkość. Lecz co się stanie kiedy wymienimy jedną żarówkę do samochodów, która akurat się przepaliła? Sprawimy, że jedna żarówka będzie świeciła inaczej niż druga, a konkretniej mówiąc, jezdnia nie będzie równomiernie oświetlona. Taka sytuacja będzie miała negatywny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych kierowców. Dlatego żarówki H7 zawsze wymieniamy parami – żeby świeciły dokładnie tak samo.

Żarówki/Xenony samochodowe jakiej firmy? Podsumowanie

Na jaką firmę się zdecydujesz? Stawiasz na bezkompromisową jakość i wybierasz Bosch’a, Philips’a bądź firmę Osram? Czy jednak preferujesz tańsze, solidne rozwiązania i decydujesz się na zakup żarówek Optima albo Tungsrama? Wybór należy do Ciebie. Zawęź listę potencjalnych producentów do wyżej wymienionych i wybierz najlepszą żarówkę do samochodu.