Regeneracja reflektorów a wartość Twojego samochodu – Chytry traci podwójnie

Ty też przeglądając popularne portale aukcyjne, zauważasz pewną zależność? Ten sam samochód – ten sam rocznik, silnik, podobny przebieg i stan mechaniczny – potrafi kosztować np. 25 tysięcy, kiedy inne oferty mieszczą się między 15-20 tysięcy. Wypicowane samochody z czystym wnętrzem i pięknie wyglądającymi reflektorami kosztują kilkanaście tysięcy więcej niż pojazdy zaniedbane jedynie wizualnie. Wniosek? Wygląd i prezencja są w cenie. Wykorzystaj to przy sprzedaży swojego samochodu! W tym poradniku dowiesz się, jak to zrobić, żeby na tym zarobić ;). Zapraszamy!

 

Spis treści:

  • Reflektory samochodowe w procesie sprzedaży pojazdu – Jak to wygląda w praktyce?
  • Dlaczego warto zadbać o reflektory przed wystawieniem samochodu na sprzedaż? 3 zalety
  • Co zrobić z reflektorami przed ogłoszeniem pojazdu? 1 zabieg gwarantujący szereg korzyści

 

Reflektory samochodowe w procesie sprzedaży pojazdu – Jak to wygląda w praktyce?

Załóżmy, że właśnie wystawiasz swój samochód na sprzedaż. Kilka fotek, krótki opis, dane kontaktowe i gotowe. Zastanawiasz się nad wyceną. Porównujesz swój pojazd z innymi. Nie przygotowywałeś specjalnie samochodu, więc na zdjęciach widać, że jest nieco brudny i ma trochę zmatowiałe reflektory. Szybko odnajdujesz szereg samochodów w podobnym stanie i na takiej podstawie wypełniasz okienko „cena” w swoim ogłoszeniu. Jakie są finalne skutki pominięcia wizualnego przygotowania pojazdu do sprzedaży?

Konieczność sprzedaży samochodu w stosunkowo niskiej cenie. Na etapie wyceny z pewnością spotkałeś się z ogłoszeniami, gdzie pojazd i reflektory pięknie błyszczały. A zaraz pod nim brudny samochód ze zmatowionymi lampami. Takie same parametry i spora różnica w cenie. „To przecież wystarczy umyć i wypolerować. Kwestia maksymalnie kilku stówek” – możesz pomyśleć. I często będzie to prawda, ale… realia są, jakie są. Jeśli drogo wycenisz swój wizualnie zaniedbany samochód z założeniem, że można go ogarnąć za „kilka stówek”, nie licz na tłumy zainteresowanych. Pominięcie przygotowania pojazdu wymusza konieczność tańszej sprzedaży (niż byłoby to możliwe po odpicowaniu samochodu).

Punkty zaczepienia do negocjacji dla klienta. Uczciwie dostosowałeś cenę samochodu do jego wizualnego stanu, ale to nie wystarczy. Negocjacje to nasza lokalna tradycja. Są obowiązkowym elementem przy kupnie używanego samochodu. I to nawet wtedy, kiedy nie ma się do czego przyczepić. Lekko zmatowiałe reflektory i wszelkie uszczerbki czysto kosmetyczne są doskonałą okazją dla klienta, żeby się nieco potargować.

Twój samochód ginie w gąszczu podobnych ogłoszeń. Dla przeglądającego nie wyróżnia się niczym. Ma obok kilkanaście takich ogłoszeń – dlaczego ma zdecydować się akurat na Twoje? Szansa sprawnej i komfortowej (bez większych negocjacji) sprzedaży w takiej scenerii znacząco spada.

Jest na to sposób!

 

Dlaczego warto zadbać o reflektory przed wystawieniem samochodu na sprzedaż? 3 zalety

Odwracamy sytuację. Wystawiasz ten sam samochód, ale po umyciu i z reflektorami w świetnym stanie. Lampy wyglądają i działają jak nowe, wszystko pięknie się błyszczy. A kosztowało Cię to trochę czasu i kilkaset złotych bądź nieco więcej, jeśli korzystałeś z profesjonalnych firm. Jak wygląda sprzedaż takiego pojazdu?

Nie musisz wyróżniać się ceną, bo wyróżniasz się jakością. Możesz sobie pozwolić na ustalenie znacznie wyższej ceny. Konkurujesz obecnie z mniejszą liczbą sprzedawców, którzy tak jak Ty zadbali o wizualną prezencję pojazdu. I oczekują w ramach tego konkretnej „podwyżki”. Zabiegi za kilkaset złotych sprawiły, że Twój pojazd wskoczył na wyższą półkę cenową. Ceny są tutaj o kilka (naście) tysięcy wyższe niż w przypadku ofert z zaniedbanymi samochodami.

Konkretne podniesienie ceny sprawia również, że kontaktują się z Tobą konkretniejsi klienci. Tacy, którzy wiedzą, czego chcą i są gotowi za to zapłacić. Sam przebieg transakcji jest w takim przypadku znacznie przyjemniejszy. Rzadziej trafią Ci się typowi negocjatorzy, którzy zrobią wszystko, żeby tylko coś utargować. W razie gdyby trafił się taki klient – błyszczące reflektory i zadbany wizualnie samochód wyklucza szereg możliwości do negocjacji.

Twój pojazd wyróżnia się na tablicy ogłoszeń. To w połączeniu z bardziej zdecydowaną grupą potencjalnych klientów sprawia, że sprzedasz swój samochód dosyć szybko i w przyjemnej atmosferze. Na takiego klienta będzie trzeba oczywiście chwilę poczekać. Ale kiedy już się trafi, jest duża szansa na zrealizowanie transakcji. W przypadku tańszych ogłoszeń z zaniedbanymi samochodami grupa klientów jest znacznie szersza i mniej zdecydowana. Dzwonią, wypytują, oglądają, ale nie kupują. Jedynie marnują Twój czas.

Nie trać czasu na negocjatorów. Wyróżnij się jakością. Zadbaj o reflektory oraz stan wizualny pojazdu i ciesz się:

  • wyższą ceną sprzedaży,
  • grupą konkretnych klientów nastawioną na zakup (a nie na oglądanie i szukanie okazji do zbicia ceny).

 

Co zrobić z reflektorami przed ogłoszeniem pojazdu? 1 zabieg gwarantujący szereg korzyści

Zadanie brzmi prosto. Reflektory muszą wyglądać i działać jak nowe. To umożliwi podniesienie ceny pojazdu. Jak to zrobić, żeby na tym zarobić?

Wymiana reflektorów nie wchodzi w grę. To zbyt duży koszt, który znacznie ograniczy potencjalne zyski.

Zarobek będzie możliwy przy uzyskaniu efektu nowych lamp, ale bez ich zakupu. Taki efekt gwarantuje regeneracja reflektorów.

Regeneracja lamp to zabieg sprawiający, że reflektor działa i wygląda jak nowy. Jego koszt to ułamek ceny nowej lampy samochodowej. O tym, jak go wykonujemy w naszym warsztacie, przeczytasz w tym artykule:

Regeneracja lamp samochodowych – wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Znajdziesz w nim dokładną procedurę regeneracji reflektorów. Pamiętaj jednak, że koszt nieprawidłowo wykonanej regeneracji to cena nowej lampy. Wystarczy kilka nieostrożnych ruchów i jej zakup będzie konieczny. Nie decyduj się na samodzielną regenerację lamp, jeśli nie masz doświadczenia w pracy z reflektorami. Nie pozbawiaj się zysków. Przejdź na stronę regeneracja reflektorów Vroomer i skorzystaj z pomocy profesjonalistów! W ten sposób zarobisz i się nie narobisz ;). Zapraszamy!