Regeneracja reflektorów w samochodach ciężarowych

Po kilku latach eksploatacji pojazdu zauważyłeś, że lampy nie świecą jak dawniej, popękały albo zżółkły? Trzeba coś z tym zrobić – dobre oświetlenie to gwarancja bezpieczeństwa jazdy, które powinno być priorytetem dla każdego kierowcy. Tak więc wszelkie usterki reflektorów powodujące ograniczenie widoczności należy traktować priorytetowo. Jakie są możliwości? Zakup nowego reflektora wydaje się najpewniejszym rozwiązaniem. Jednak jest to koszt kilku(nastu) tysięcy złotych.

Nie musisz wydawać takiej kwoty, żeby cieszyć się efektem nowych reflektorów – postaw na regenerację reflektorów.

 

Regeneracja reflektorów – na czym to polega?

W Vroomer zajmujemy się profesjonalną regeneracją reflektorów. Jak to wygląda w praktyce? Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia reflektora. Następnie demontujemy odbłyśnik, po czym usuwamy z niego starą powłokę. W kolejnym etapie przechodzimy do odtłuszczenia powierzchni. Kiedy powierzchnia jest odpowiednio przygotowana – nakładamy podkład. Następnie nakładamy nową powłokę. To proces polegający na metalizacji próżniowej. Powłoka nałożona, więc sprawnie ją zabezpieczamy. W tym momencie zajmujemy się konserwacją mechanicznych elementów takich jak cięgna czy prowadnice. Pozostało wypolerować powierzchnię klosza i gotowe. W skrajnych przypadkach – zalecamy również regenerację klosza.

 

Czy warto regenerować reflektory?

Wymiana reflektora to zazwyczaj koszt kilku tysięcy złotych. Regeneracja reflektora to koszt kilkukrotnie mniejszy. Po regeneracji reflektor pracuje dokładnie tak samo, jak nowy. Ile zaoszczędzisz, decydując się na regenerację zamiast zakupu nowego reflektora? Dowiesz się w kolejnym akapicie.

 

Ile kosztuje regeneracja reflektorów?

Profesjonalna regeneracja reflektorów kosztuje od 400 do 1500 złotych. To, jak już wspominaliśmy, kilkukrotnie niższy koszt względem zakupu nowego reflektora. Koszt regeneracji reflektorów zależy od konkretnego modelu pojazdu oraz zakresu prac, jakie trzeba wykonać.

 

Samodzielna regeneracja reflektorów – dlaczego nie warto?

Jak zregenerować reflektory samochodowe? To często wyszukiwane pytanie. W internecie znajdziesz mnóstwo tzw. domowych sposób na regenerację reflektorów. Możesz sobie pomyśleć – dlaczego by z nich nie skorzystać? Wróćmy więc na moment do korzyści płynących z regeneracji reflektorów. Jedną z nich są znacznie niższe koszty regeneracji względem zakupu nowego reflektora. Wykorzystując internetowe,”domowe” sposoby na regenerację reflektorów – możesz pozbawić się tej zalety. W jaki sposób? Uszkodzenie delikatnej konstrukcji reflektora to nic trudnego, a jeśli już nastąpi – stracisz czas i pieniądze na zakup nowego reflektora. Więc czy warto? Nie warto korzystać z domowych sposobów. Warto korzystać z usług profesjonalistów, których masz na wyciągnięcie ręki – skontaktuj się z nami już teraz.