Wiązki samochodowe naprawa – Wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Na rynku motoryzacyjnym nie brakuje rozwiązań stworzonych tylko po to, żeby się zepsuć. To dla producentów najprostszy sposób na dodatkowe cyferki na kontach. Dotychczas taki problem dotyczył głównie wadliwych silników bądź psującej się wewnętrznej elektroniki. Ale ostatnimi czasy fatalna jakość przekładająca się na konieczność regularnych napraw zagościła również do elektrycznych wiązek samochodowych. W tym artykule poznasz 2 powody, przez które wiązki samochodowe wymagają regularnych napraw. Dowiesz się również, co się stanie, jeśli zaniedbasz wiązki samochodowe. Ponadto poznasz darmowy i skuteczny sposób, dzięki któremu zapobiegniesz awarii wiązki samochodowej. Zapraszamy!

 

Dlaczego elektryczne wiązki samochodowe wymagają coraz częstszych napraw? 2 powody

Bo producenci samochodów szukają oszczędności na każdym kroku. Najpierw przyzwyczaili nas do wadliwych jednostek napędowych. Teraz wprowadzają podobną taktykę na zmniejszenie kosztów produkcji do instalacji elektrycznej samochodu. Przy kablach na pierwszy rzut oka widać 2 zmiany, przez które wiązki samochodowe stają się coraz bardziej problematyczne.

Obecnie stosowane kable są znacznie cieńsze od tych montowanych jeszcze kilka lat temu. Ten sam problem dotyczy oplotu. Cienkie kable i niskiej jakości oplot to mieszanka gwarantująca kłopoty – kosztowne kłopoty.

 

Co się stanie, jeśli zaniedbasz elektryczne wiązki samochodowe? 1 potencjalnie kosztowny problem

Jeśli nie będziesz zwracał szczególnej uwagi na wiązki samochodowe, to możesz spodziewać się kosztownych problemów. Taka zaniedbana wiązka kabli prędzej, czy później się ukruszy. Kiedy już to się stanie, komputer samochodu powiadomi Cię odpowiednią kontrolką. Zobaczysz na desce rozdzielczej komunikat związany z układem elektrycznym, który został pozbawiony prądu przez ukruszoną wiązkę samochodową. W takim wypadku konieczna będzie wymiana konkretnej wiązki. Ale zazwyczaj sytuacja nie wygląda tak kolorowo.

W skrajnych przypadkach ukruszony kabel spowoduje zwarcie. Wtedy wymiana danej wiązki nie wystarczy. Konieczna będzie droga naprawa zniszczonych elementów układu elektrycznego samochodu. Taka zabawa może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ale jest sposób na uniknięcie takich wydatków. Wystarczy, że zastosujesz darmową i skuteczną metodę, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

 

Jak zapobiegać awariom elektrycznych wiązek samochodowych? Prosty sposób, dzięki któremu unikniesz problemów z elektryką

Przy robieniu przeglądu technicznego powiedz diagnoście, żeby zwrócił szczególną uwagę na wiązki elektryczne. To samo zrób przy każdorazowej wizycie w warsztacie samochodowym. W ten sposób zyskasz komplet rzetelnych informacji dotyczących stanu Twoich wiązek samochodowych. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco wymieniać przewody, które zostawione spowodowałyby kosztowne w naprawie zwarcie.

 

Podsumowanie

Wiązki elektryczne samochodu stały się kolejnym źródłem oszczędności dla producentów. Stosowane przez nich cienkie kable ze słabym oplotem powodują coraz więcej problemów. W najlepszym wypadku wyskoczy Ci kontrolka, wymienisz daną wiązkę i gotowe. W najgorszym scenariuszu ukruszony kabel spowoduje zwarcie i naprawa będzie kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego pamiętaj o stosowaniu naszego sposobu na bezproblemowe użytkowanie wiązek samochodowych. Dzięki niemu oszczędzisz mnóstwo pieniędzy i nerwów. Sprawdź sam!