DIY czy fachowy serwis – Koszty i korzyści regeneracji reflektorów

Samodzielna naprawa vs Fachowy serwis – Jak w praktyce wyglądają koszty na przykładzie regeneracji reflektorów?

Regeneracja reflektorów to tani sposób na uzyskanie trwałości i efektu świecenia nowych lamp bez ich kupowania. Co gdyby ten tani zabieg wykonać samodzielnie? Nowe lampy za „pół darmo”. Tak mogłoby się wydawać. Ale czy w praktyce tak to działa? W tym poradniku poznasz realne koszty samodzielnej regeneracji. Dowiesz się również, jak wygląda kosztowe porównanie – samodzielna naprawa vs Vroomer. Sprawdź sam, jak droga może być tania, samodzielna naprawa!

 

Dlaczego „tania”, samodzielna regeneracja reflektorów się nie opłaca? 6 rzeczywistych kosztów

Czas niezbędny na zdobycie nowej wiedzy

Przed przystąpieniem do regeneracji reflektorów musisz zdobyć wiedzę w tym temacie. Wstępnie teoretyczną. Dobrej jakości materiałów w internecie nie brakuje. Wystarczy, że wpiszesz interesujące Cię zagadnienie w wyszukiwarkę. Od razu pojawi Ci się szereg filmików, stron z poradami, forów itd. Tematów do ogarnięcia masz naprawdę sporo.

Zaczynając od kwestii wykręcenia samego reflektora. Przez rozklejanie lampy. Po samą regenerację.

Licznik odliczający czas ustaw od momentu wpisania pierwszego pytania. Ile zajmie Ci zdobycie wiedzy teoretycznej? Załóżmy, że łączysz oglądanie filmów z czytaniem artykułów. Rzetelne przygotowanie do regeneracji lamp w takim wypadku to co najmniej 2-3 godziny.

Wydaje się długo, ale zakładamy sprawdzenie informacji w przynajmniej kilku źródłach. Zbyt pochopne zastosowania forumowych patentów może się źle skończyć. Na przykład próbą naprawy zaparowanych reflektorów… wywierceniem dziury. O tym więcej w naszym wpisie:

Jak naprawić zaparowane reflektory?

Po 2-3 godzinach przygotowań możesz przejść do kolejnych etapów. Tu już zauważysz realne koszty w portfelu.

 

Cena narzędzi do regeneracji reflektorów

Rozpuszczalnik do twardego kleju. Szczypce do rozklejania reflektorów. Klej butylowy, żeby te reflektory ponownie skleić. Przydałaby się jeszcze maska i rękawiczki, żeby wszystko przebiegło bezpieczenie. Szereg rzeczy do kupienia.

Gdzie kupić te wszystkie narzędzia? Przejdź na stronę zestaw rozklejania sklejania lamp twardy klej i wyposaż się we wszystko, co potrzebne. Stworzyliśmy ten zestaw z myślą o osobach, które chcą samodzielnie naprawiać swoje reflektory. Znajdziesz w nim niezbędne narzędzia oraz instrukcje.

Cena – 81 złotych + koszty przesyłki. To stosunkowo mały wydatek. Kolejne mogą być już tylko gorsze.

 

Czas potrzebny na wykonanie regeneracji lamp samochodowych

Wyposażony w wiedzę i narzędzia przystępujesz do samej regeneracji reflektorów. W poradnikach mówili, że zajmuje to z godzinkę, max dwie. Ale to bardzo indywidualna kwestia. Osoby tworzące poradniki nie potrafią postawić się na miejscu kogoś, kto może pierwszy raz odkręca reflektor. Jeśli należysz do tej grupy, nie oczekuj, że wystarczy Ci godzina, czy dwie.

Przygotuj sobie solidną ilość czasu. Działaj powoli, krok po kroku. Wygospodaruj co najmniej 3 godziny. Konstrukcja reflektora jest dosyć wrażliwa. Kiedy masz czas na zastanowienie się nad kolejnym etapem procesu – jest mniejsze prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak.

Co, jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem? W takim wypadku 3 godziny na przygotowania, 81 złotych na narzędzia i 3 godziny na regenerację nie będą żadnym kosztem. Na horyzoncie pojawi się znacznie większy wydatek.

 

Cena naprawy potencjalnej awarii reflektora

Rzeczy, które możesz przypadkowo zniszczyć, jest bardzo dużo. Bardzo duże jest również prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. Kiedy już tak się stanie, niezbędna będzie wymiana zniszczonego elementu na nowy.

Przykładowo – klosz reflektora. To koszt kilkuset złotych. Taki klosz do np. Audi A3 8P kosztuje w naszym sklepie niemal 600 złotych.

A pieniądze to nie wszystko. Do momentu dostarczenia części i finalnego zamontowania reflektora Twój samochód jest wyłączony z użytkowania. I to na co najmniej kilka dni. Po montażu zregenerowanego reflektora spotka Cię ostatni koszt taniej, samodzielnej naprawy.

 

Słaby efekt regeneracji reflektorów

Zapewne zastanawiasz się nad samodzielną regeneracją reflektorów, bo masz słabe światła w aucie. Sama regeneracja to świetny pomysł. Ale samodzielna może nie przynieść pożądanych rezultatów.

Podstawą konstrukcji reflektora jest odbłyśnik. To właśnie ten element w głównej mierze odpowiada za jakość oświetlenia. Odbija światło generowane przez żarówkę. Od jego kondycji zależy Twoja satysfakcja z pracy lamp. Do regeneracji odbłyśnika niezbędne są dwie rzeczy.

Posiadasz komorę próżniową oraz potrafisz ją obsługiwać? Bez tego nie zregenerujesz odbłyśnika. Możesz zregenerować wszystkie pozostałe elementy i nie uzyskać efektów. Winowajcą jest odbłyśnik nadający się do regeneracji, której samodzielnie nie jesteś w stanie wykonać.

Podliczmy, ile finalnie kosztuje tania, samodzielna regeneracja lamp.

 

Podsumowanie rzeczywistych kosztów samodzielnej regeneracji reflektorów

 1. Czas niezbędny na zdobycie nowej wiedzy » 3h
 2. Cena narzędzi do regeneracji reflektorów » 81 zł + koszty przesyłki
 3. Czas potrzebny na wykonanie regeneracji lamp samochodowych » 3h
 4. Cena naprawy potencjalnej awarii reflektora » Wierzymy, że nie będzie konieczna
 5. Słaby efekt regeneracji reflektorów » Brak poprawy bezcennego bezpieczeństwa jazdy

Co najmniej 6h czasu i niemal 100 zł za narzędzia, żeby finalnie nie poprawić bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia. A to wszystko optymistycznie zakładając, że nie będzie konieczna wymiana jakiegoś przypadkowo zniszczonego elementu.

Sprawdźmy, jak to wypada na tle Vroomer. Czy fachowy serwis może być tańszy od samodzielnej naprawy?

 

Pojedynek cenowy – Samodzielna naprawa vs Vromer

Cenę regeneracji reflektorów dla Twojego modelu znajdziesz tutaj. Co zyskujesz w tej cenie?

Decydując się na regenerację reflektorów w Vroomer – względem samodzielnej naprawy:

 • nie tracisz 3 godzin na zdobywanie wiedzy z zakresu regeneracji lamp,
 • nie musisz wydawać niemal 100 złotych za narzędzia, które użyjesz potencjalnie raz na kilka lat,
 • nie tracisz 3 godzin na samo wykonywanie regeneracji,
 • nie obawiasz się, że coś w jej trakcie nie pójdzie zgodnie z planem,
 • a jeśli tak się stanie – stracisz kilkaset (bądź więcej) złotych,
 • nie pozbawiasz się efektu świecenia lamp jak nowych ze względu na brak możliwości regeneracji odbłyśnika.

Zamiast tego stawiasz na regenerację reflektorów w Vroomer i zyskujesz:

 • szybki proces regeneracji, stworzony pod Twoje potrzeby – kontaktujesz się z nami, ustalamy dogodny termin, wysyłasz nam reflektory i czekasz kilka dni na przesyłkę z już zregenerowanymi lampami,
 • efekt świecenia nowych lamp – w Vroomer regenerujemy zarówno reflektor, jak i odbłyśnik,
 • co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort prowadzenia.

 

Samodzielna naprawa vs Vroomer – Podsumowanie

Regeneracja reflektorów na własną rękę to trudny i kosztowny proces, który finalnie nie przynosi zakładanych rezultatów. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy korzystasz z naszych usług. Nadajesz paczkę, czekasz kilka dni i cieszysz się spektakularnymi efektami. Zapraszamy!