Jak stuningować lampy w BMW E46? 3 sposoby na modernizację lamp w E46

E46 to jeden z ostatnich modeli producenta, gdzie potencjalne modyfikacje każdy może wykonać samodzielnie. Ale nie każdy powinien, o czym zaraz się przekonasz. Prosta konstrukcja i ponadprzeciętna trwałość sprawiają, że samochód aż zachęca do tuningu. Zwłaszcza w obszarze reflektorów. Możliwości tuningowych nie brakuje. W tym artykule poznasz 3 sposoby na modernizację lamp w BMW E46 wyposażonym fabrycznie w halogeny. Sprawdź sam, jak poprawić wygląd pojazdu i bezpieczeństwo jednocześnie. Zapraszamy!

 

1. Zamontuj soczewkę Bi-Led / Bi-Xenon

W odpowiednią soczewkę wyposażysz się w naszym sklepie:

Soczewka Bi-Led BMW E46

Soczewka Bi-Xenon BMW E46

Montaż takiej soczewki gwarantuje Ci szereg korzyści, które zauważysz natychmiast po modernizacji. Pewne zalety zauważysz od razu, a pozostałe docenisz w długim terminie.

Przede wszystkim poprawie ulegnie jakość oświetlenia. Po przejściu na stronę konkretnej soczewki możesz znaleźć zdjęcie testowe oferowanego światła. Porównaj je ze swoimi obecnymi, fabrycznymi halogenami. Wyniki testu będą oczywiste.

Soczewka Bi-Led / Bi-Xenon oferuje znacznie dłuższy zasięg oświetlenia niż fabryczne rozwiązanie. Ponadto soczewka ma przyjemną barwę światła – zbliżoną do światła dziennego. Dzięki temu Twój wzrok się nie męczy, a oślepianie innych kierowców redukujesz do minimum. Soczewka sprawia, że widzisz więcej i lepiej. Poprawi to Twoje bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Będziesz sprawniej dostrzegał potencjalne przeszkody, czy wydarzenia drogowe. W efekcie zyskasz możliwość optymalnej reakcji, której wykonanie bez takiego oświetlenia – byłoby opóźnione bądź nawet niemożliwe.

Kolejną zaletą soczewek jest bezawaryjność i żywotność. Klasyczny halogen, montowany fabrycznie w większości BMW E46 (były również wersje z ksenonami), charakteryzuje się żywotnością na poziomie max 1000 godzin. Natomiast soczewki świecą nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin. Dodatkowo producenci stosują wodoodporne wtyczki. To wszystko sprawia, że zamontowana soczewka jest bezawaryjna i w praktyce bezobsługowa.

Energooszczędność to również mocna strona projektorów. Mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie na prąd względem fabrycznych halogenów. Dzięki temu w perspektywie czasu dostrzeżesz zmniejszone spalanie oraz długoletnią eksploatację akumulatora, który nie zbiera codziennie halogenowego obciążenia.

Montaż soczewek odmłodzi Twoje BMW E46. Projektory świetnie się prezentują i nadają pojazdowi nowoczesnego stylu. Soczewki wspaniale podkreślą agresywny charakter samochodu.

Bezpieczeństwo, żywotność, bezawaryjność, energooszczędność, wygląd. Szereg zalet czeka. Ale żeby je pozyskać musisz zadbać o pewną rzecz i nie chodzi o zakup soczewki.

Kluczowy będzie prawidłowy montaż projektorów. Soczewka będzie stanowić Twoje główne źródło oświetlenia. Nie może być zamontowana byle jak lub techniką „na trytytkę”. Taki montaż zapewnia szereg problemów, a nie zalet. Problemów z policją, czy przeglądem. Postaw na profesjonalny montaż i ciesz się zaletami, zamiast przejmować się problemami. Kliknij link powyżej i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

 

2. Zamontuj ringi

O ile ich jeszcze nie masz. To tak popularna modyfikacja, że większość BMW E46 ma już zamontowane ringi. Mimo że znalezienie egzemplarza bez ringów nie jest takie proste – BMW nie wyposażało fabrycznie E46 w ringi. Wszystkie zostały zamontowane przez samych właścicieli. Tuning lamp w formie ringów cieszy się sporą popularnością z kilku powodów.

To tanie rozwiązanie, które zapewnia spektakularne efekty. Już za kilkadziesiąt – kilkaset złotych możesz wnieść nowe życie w oświetlenie samochodowe. Ringi zamontowane w E46 sprawiają, że samochód wygląda naprawdę zadziornie.

Ringi BMW E46 znajdziesz w naszym sklepie. Pod linkiem znajdziesz zdjęcia samochodu z zamontowanymi ringami. Sprawdź sam, jak będzie wyglądało Twoje E46 po montażu takich ringów.

 

3. Oklej reflektory przyciemniającą folią PPF

W ten sposób łatwo dodasz pojazdowi sportowego charakteru. Nie wydasz na to fortuny, a zyskasz dodatkowo szereg korzyści. Po montażu folii PPF reflektor staje się praktycznie bezobsługowy. Nie musisz obawiać się o zarysowania, czy zmatowienia. Folia PPF uodparnia lampy na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu możesz cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem swojego nowego, nieco usportowionego oświetlenia.

 

Jak stuningować lampy w BMW E46? Kilka dodatkowych sposobów

Więcej sposobów na tuning oświetlenia samochodowego znajdziesz w naszym innym artykule:

Tuning lamp samochodowych – 5 sposobów na tuning reflektorów

Kliknij i poznaj dwa kolejne sposoby na tuning lamp samochodowych. Zapraszamy!