Jak szybko i skutecznie dobierać części do reflektorów samochodowych? 4 wskazówki

Jeśli pomylisz się przy wyborze części do lamp samochodowych, to stracisz mnóstwo czasu, nerwów i trochę pieniędzy. Będziesz musiał odesłać zakupioną część, zamówić kolejną i znów czekać na przesyłkę. I co najgorsze, wciąż będziesz miał unieruchomiony samochód. Tak to wygląda, kiedy wybierasz ofertę z częścią w internecie na „czuja” i nie zawracasz sobie głowy tymi wszystkimi symbolami, które sprzedawca zamieścił w opisie. A to właśnie dzięki nim uda Ci się szybko i skutecznie dobrać części do Twoich reflektorów samochodowych. Wystarczy, że przed rozpoczęciem poszukiwań części, sprawdzisz kilka rzeczy na Twoich lampach i w innych obszarach pojazdu bądź dokumentacji. Od wyboru prawidłowej części dzielą Cię jedynie 3 rzeczy składające się z kilkunastu liczb i cyferek. Poznasz je w dzisiejszym artykule, dzięki czemu z łatwością wybierzesz pasujące części do reflektorów. Ponadto dowiesz się, jak kupić idealne części do lamp i nie męczyć się samemu przy wyborze oraz dlaczego warto kupować jedynie oryginalne reflektory. Zapraszamy!

 

Jak wybrać pasujące części do reflektorów samochodowych w 3 krokach?

  1. Znajdź numer VIN pojazdu

Jego umiejscowienie zależy od modelu i producenta. Możesz go znaleźć na słupku środkowym prawym, przegrodzie czołowej, obudowie deski rozdzielczej, podłodze bagażnika, prawym nadkolu i jeszcze kilku innych miejscach. Najprościej będzie, kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę – „Twój model samochodu + gdzie vin”. W ten sposób szybko dowiesz się, gdzie masz VIN w samochodzie. A jeszcze szybciej poznasz VIN po sprawdzeniu dokumentacji pojazdu. Znajdź pole oznaczone literą „E” w dowodzie rejestracyjnym, a pozyskasz numer VIN bez problematycznego wyszukiwania go na którymś z elementów samochodu. Niestety, ale to ostatnia informacja, którą zdobędziesz w taki sposób. Dwie kolejne będą wymagały odwiedzenia samochodu.

 

  1. Znajdź numer katalogowy OE lampy samochodowej

Taki numer znajdziesz bezpośrednio na reflektorze. Najczęściej producenci samochodów stosują naklejki z oznaczeniami. Niektórzy producenci zamiast naklejek wytłaczają oznakowania na obudowie lampy. Nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem naklejki, czy wytłoczeń. Zazwyczaj są one umieszczane na górnej części obudowy lampy. Wystarczy, że otworzysz maskę i gotowe. Od razu zobaczysz naklejkę bądź wytłoczenia. Jeśli nie widzisz oznakowań, to jesteś w mniejszości, która musi się trochę bardziej wysilić, żeby dostać się do oznaczeń.

To rzadkie rozwiązanie, ale niektórzy producenci umieścili oznaczenia na dolnej części obudowy lampy. Żeby zyskać do nich dostęp, będziesz musiał zdemontować reflektor. Kiedy już znajdziesz naklejkę, czy wytłoczenia, zrób im zdjęcie bądź zapisz sobie na kartce. To kluczowe informacje, które będą niezbędne przy kupowaniu części do lamp samochodowych.

Zwróć uwagę na wszystkie cyferki i literki znajdujące się na reflektorze. Każdy znak coś przekazuje i nawet 2 literki potrafią namieszać. Przekonał się o tym nasz klient, który wydał kupę kasy przez nieuwzględnienie jednego z oznaczeń. Sprawdź wszystko, a nie popełnisz takiego błędu i oszczędzisz pieniądze, czas i nerwy.

 

  1. Zwróć uwagę na specyficzne oznaczenia znajdujące się wśród wytłoczeń na reflektorze bądź na naklejce

Zazwyczaj zestaw dwóch powyższych informacji wystarcza przy wyborze części do reflektorów. Ale nie zawsze. Kilkanaście miesięcy temu opisywaliśmy na naszym Facebooku historię klienta, który kupił nowy reflektor zgodnie z VIN-em i numerem katalogowym. Po zamontowaniu nowej lampy okazało się, że barwa światła do jazdy dziennej znacznie się różni od drugiego, fabrycznego reflektora. Klient pojechał do serwisu, gdzie „specjaliści” ustalili, że ze światłem do jazdy dziennej w nowej lampie jest coś nie tak i niezbędna będzie wymiana elementu, który za to odpowiada. Po takiej wymianie kosztującej kilkaset złotych lampa świeciła tak samo, jak po wyciągnięciu pudełka.

Kłopot z inną barwą nie ustąpił, bo nie kolor światła był tutaj problemem.

Nowy reflektor działał w pełni prawidłowo. A światło miało inną barwę, bo kupiona lampa miała inne oznaczenie niż ta fabryczna. Przez niepozorne 2 literki znajdujące się na naklejce reflektora klient nie miał samochodu przez kilka dni i stracił kilkaset złotych. Nie popełnij takiego błędu.

Dokładnie spisz bądź sfotografuj wszystkie oznaczenia obecne na lampie. Producenci coraz częściej wprowadzają kosmetyczne zmiany, takie jak lekka modyfikacja barwy światła. W ramach takiej zmiany pod jednym numerem katalogowym możesz znaleźć kilka wariantów części, które będą się minimalnie różnić. Minimalnie, ale w taki sposób, że będziesz musiał wymieniać każdy zakupiony element. Pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich oznaczeń, a ułatwisz sobie wybór i unikniesz takich problemów.

Kiedy zbierzesz wszystkie wymienione parametry, wybór części do reflektorów samochodowych nie będzie dla Ciebie już żadnym problemem. Wystarczy, że znajdziesz część, która spełni wszystkie wymogi związane ze znalezionymi oznaczeniami i symbolami. To niezawodny sposób na wybór pasujących części do reflektorów samochodowych. A jeśli nie masz ochoty na samodzielnie wyszukiwanie części, to możesz wykorzystać nasz sposób dla leniwych, który zwalnia Cię z tego nudnego obowiązku.

 

Sposób dla leniwych, dzięki któremu z łatwością kupisz idealne części do reflektorów samochodowych

Skoro napracowałeś się przy zbieraniu oznaczeń i symboli, to całą resztą może zająć się już ktoś inny. A konkretnie sprzedawca. Przekaż mu wszystkie zebrane dane, a on szybko znajdzie idealne części, pasujące do Twoich reflektorów. Tak to wygląda, kiedy kupujesz cokolwiek w sklepie Vroomer. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i pomoc przy zakupie części do lamp i nie tylko. W naszym sklepie znajdziesz klosze do reflektorów samochodowych oraz obudowy do reflektorów. Jeśli poszukujesz takich części, to kliknij powyższe linki i zapoznaj się z naszą ofertą bądź skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu!

 

Dlaczego warto kupować jedynie oryginalne reflektory? Podsumowanie

Zakup zamiennika wydaje się znacznie prostszy niż wyszukiwanie długich oznaczeń niezbędnych przy kupnie części do oryginalnego reflektora. Ponadto zamienniki są tańsze. Ale na szybkim zakupie i niskich cenach kończą się zalety chińskich reflektorów za stówkę. Zastosowanie taniego zamiennika prędzej, czy później skończy się kontrolką na desce rozdzielczej. A zanim dopadnie Cię kontrolka, to przestaną działać różnorakie funkcjonalności reflektora bądź lampa w ogóle nie będzie działać. Tani zamiennik to prawdziwa loteria, która zawsze kończy się porażką. Twoje szanse na wygraną w takiej loterii wzrosną, jeśli zdecydujesz się na zakup używanej lampy znalezionej po numerze VIN. Ale pamiętaj, że takie rozwiązanie ma 5 wad, które poznasz w tym artykule:

Dlaczego nie warto kupować jednego używanego reflektora? 5 wad

Jeśli oczekujesz bezkompromisowych rozwiązań i budżet Ci na to pozwala, to nawet nie zastanawiaj się nad zamiennikami, czy używkami. Postaw na oryginalne komponenty, a nie spotkasz się z żadnym z wymienionych problemów i będziesz cieszył się długotrwałą, bezawaryjną pracą zakupionych części, czy lamp. Zastosuj wskazówki z dzisiejszego poradnika, a szybko i skutecznie dobierzesz idealne części. Sprawdź sam!