Jakie są koszty związane z wymianą reflektorów samochodowych?

Koszty wymiany reflektorów samochodowych to dla osób decydujących się na taką usługę jeden z najważniejszych czynników. Jak wskażemy w tym tekście, nie zawsze warto jednak na niej oszczędzać, ma ona bowiem istotny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zachęcamy do lektury, aby poznać szczegółowe informacje na ten temat.

 

Co wpływa na koszt wymiany reflektorów samochodowych?

Wbrew pozorom wymiana reflektora to dość kompleksowa czynność. Składają się na nią takie czynności jak:

  • demontaż elementów pozwalających na przedostanie się do reflektora,
  • odkręcenie śrub odpowiadających za mocowanie,
  • zamontowanie nowego reflektora,
  • podpięcie kostki elektrycznej,
  • umieszczenie pozostałych elementów osadzających reflektor,
  • kontrola prawidłowości działania.

Ile kosztuje wymiana reflektorów samochodowych ze względu na te czynności? W zależności od warsztatu, za samą wymianę trzeba zapłacić od 50 do 200 złotych. Zależy to jednak oczywiście od warsztatu, jego lokalizacji oraz stopnia skomplikowania czynności. W niektórych bowiem samochodów praca ta jest bardziej czasochłonna, co oczywiście przełoży się na to, ile trzeba będzie zapłacić mechanikowi.

Trzeba jednak mieć na uwadze pozostałe czynniki wpływające na koszt, w tym oczywiście sam reflektor. Na jego cenę wpływa m.in. marka oraz model samochodu, bowiem to także od tego elementu zależy, jak łatwe będzie znalezienie takiego elementu na rynku. Często jest to bowiem stosunkowo trudne i kosztowne, przez co wiele osób szuka alternatyw.

 

W jaki sposób zaoszczędzić na wymianie reflektorów?

W przypadku niektórych modeli aut znalezienie nowych reflektorów może być trudne i kosztowne. Także same części zamienne mogą być drogie, nawet do kilku tysięcy złotych za sztukę dla najnowszych i najnowocześniejszych samochodów dostępnych na rynku. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców niechętnie podchodzi do samej wymiany, przedłużając czas użytkowania reflektorów i to nawet wtedy, gdy ich jakość znacząco spadła.

Istnieje jednak rozwiązanie pozwalające na zmniejszenie tego wydatku. Jest nią usługa regeneracji, pozwalająca przywrócić doskonały wygląd i właściwości starym reflektorom. Oczywiście wiele zależy od zakresu prac, które są niezbędne, aby światła dobrze się prezentowały. Jedną z nich może być polerowanie reflektorów, którym także się zajmujemy. 

Niezależnie jednak od zakresu, regeneracja zazwyczaj jest o kilkanaście procent tańsza, aniżeli zakup nowych reflektorów i ich wymiana. Zdecydowanie więc warto zdecydować się na taką usługę i to nie tylko w przypadku starszego samochodu, ale i nowszego, gdy – jak wspomnieliśmy – wszystkie nowe elementy zamienne są bardzo drogie.

Z naszego bloga dowiesz się również, przy jakim przebiegu należy regenerować lampy, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz komfort jazdy samochodem.

 

Czego NIE robić?

W przypadku poszukiwania oszczędności nie należy jednak decydować się na usługi podejrzanie tanie oraz w wątpliwej klasy w warsztatach i to zarówno w przypadku regeneracji, jak i samej wymiany. Najczęściej bowiem niski koszt wynika ze słabej jakości świadczenia, co może skutkować problemami na drodze i tym samym koniecznością ponownego udania się do warsztatu samochodowego. Usługę lepiej więc wykonać raz, a dobrze.

Jakie są koszty wymiany reflektorów samochodowych? Jak widać są różne i wpływa na nie wiele różnych czynników. Świetnym rozwiązaniem jest jednak ich regeneracja, która okazuje się nie tylko bardziej opłacalna, ale i ekologiczna. Aby poznać szczegóły takiej usługi, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.