Jakie są sposoby na utrzymanie czystości reflektorów po polerowaniu?

sposoby na utrzymanie czystości reflektorów

O reflektory samochodowe należy dbać nie tylko ze względu na estetykę i troskę o wygląd auta. Jest to niezbędne również po to, aby móc bezpiecznie jeździć po drogach, z dobrze widoczną i mocną strugą światła. Sprawdźmy więc, jakie są sposoby na utrzymanie czystości reflektorów, zwłaszcza po polerowaniu. Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania naszych sprawdzonych i polecanych metod!

Jak utrzymać czystość po polerowaniu reflektorów?

Wypolerowane reflektory samochodowe prezentują się naprawdę świetnie. Jednak bez dbania o ich wygląd, mogą w krótkim czasie znów stać się nieestetyczne. Są jednak sposoby, aby to zrobić i wcale nie są one trudne do wdrożenia.

Najważniejsze jest to, aby regularnie usuwać różnego rodzaju zabrudzenia na reflektorach. Można wykonywać to przy użyciu wody z domieszką specjalnego płynu, a także miękkiej szmatki (nie powinna być to szczotka, aby nie uszkodzić powłoki). Aby zaoszczędzić, można wykorzystać także zwykły, rozcieńczony płyn do naczyń, który zazwyczaj ma neutralny skład, ale jest skuteczny w tym zakresie.

Latem problematyczne stają się także rozbijające się o karoserię owady. Jeśli nie zostaną usunięte szybko, to będą zasychać. Wówczas najlepiej sięgnąć po dedykowany preparat do usuwania owadów, który można nabyć również na niektórych stacjach benzynowych. Zdecydowanie nie należy usuwać takich pozostałości przy użyciu ostrych przedmiotów, może to bowiem prowadzić do zarysowania reflektorów.

Z naszego bloga dowiesz się także, jak naprawić zaparowane reflektory samochodowe oraz dlaczego warto w tej sytuacji skorzystać z pomocy specjalistów.

Sprawdzone sposoby na utrzymanie czystości reflektorów po polerowaniu

Dodatkową metodą, która świetnie sprawdza się po przeprowadzeniu polerowania, jest zastosowanie specjalnego wosku, ewentualnie powłok ceramicznych. Ta ostatnie są preparatami, które mają na celu zabezpieczyć powłokę przed oksydacją, matowieniem oraz żółknięciem, czyli przed wszystkimi czynnikami, których chcielibyśmy uniknąć, zwłaszcza tuż po przeprowadzonej procedurze polerowania.

Co istotne, taka ceramiczna powłoka pozwala stworzyć ściśle przylegającą warstwę ochronną, która ma właściwości hydrofobowe, czyli odpychające wodę. Oznacza to, że reflektory dłużej pozostają w nienagannym stanie, a efekt polerowania utrzymuje się przez wiele miesięcy. Dodatkowym powodem, dla którego warto wybrać taki preparat jest fakt, że chroni on reflektory przed różnego rodzaju środkami czystości, które mogą niekorzystnie wpłynąć na ich stan. Chodzi tutaj przede wszystkim o środki nierzadko dostępne na myjniach, które mogą być bardzo silnie działające i tym samym szybciej uszkadzać wypolerowaną powierzchnię reflektorów.

Oczywiście nie oznacza to, że nie należy korzystać z usług myjni. Warto jednak zainteresować się, z jakich środków ona korzysta oraz czy będą one korzystnie działać na dopiero wypolerowane reflektory. Po wykonanej usłudze polerowania warto wybierać także myjnie ekologiczne korzystające z delikatniejszych preparatów, ale i również lepszych dla środowiska.

Jak widać sposobów na utrzymanie czystości reflektorów po polerowaniu jest wiele. Absolutnym kluczem jest ich regularne mycie, czyli bieżące usuwanie zanieczyszczeń, które pojawiają się każdego dnia podczas jazdy. Warto dopytać także fachowców, jak przedłużyć doskonały stan reflektorów. Chętnie udzielamy takich porad świadcząc usługi w naszym salonie. Aby dowiedzieć się więcej, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu!

Z bloga dowiesz się dodatkowo, jak zabezpieczyć lampy po polerowaniu w dodatkowy sposób, czyli nie tylko dzięki zastosowaniu specjalnych powłok ceramicznych, ale również innych technik.