Najlepsze metody regeneracji reflektorów

jakie są metody regeneracji reflektorów

Regeneracja reflektorów to usługa, która może być wykonywana na wiele różnych sposobów. Dlatego też przed podjęciem decyzji o jej wyborze najlepiej sprawdzić, jakie rozwiązania stosowane są przez firmy, a także jakie są ich wady i zalety. Serdecznie zachęcamy do lektury, aby poznać najlepsze metody regeneracji reflektorów.

Metody regeneracji reflektorów – kiedy się sprawdzają?

Zanim zaczniemy od konkretnych technik warto wskazać, kiedy w ogóle z nich skorzystać. Taka usługa sprawdza się w szczególności w przypadku stłuczek, pęknięć pojawiających się na etapie użytkowania, a nawet wad fabrycznych tych elementów. W takich przypadkach wybranie jednej z metod regeneracji reflektorów jest tańsze, aniżeli zakup nowych, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dotyczy to zwłaszcza zupełnie nowych samochodów, przy których takie ceny mogą być naprawdę wysokie.

Jakie są metody regeneracji reflektorów?

Dobór metody tak naprawdę zależy od problemu i to na jego podstawie dopasowuje się konkretną technikę.

Jedną z metod stosowanych w przypadku zmatowionych reflektorów jest wykorzystanie specjalnych, przeznaczonych stricte do tego celu preparatów. Nie można jednak nanosić ich po prostu na powierzchnię. 

Wcześniej trzeba wykonać takie kroki jak dokładne mycie, szlifowanie oraz odtłuszczanie i dopiero później nanoszenie zgodnie z instrukcjami producenta. Co istotne, podczas takiego procesu wykonywanego samodzielnie wiele rzeczy może pójść nie tak. Jednym z głównych problemów jest zazwyczaj niedokładność, a ewentualnie również dodatkowe, nieopatrzne uszkodzenie reflektora. Takie uszkodzenia mogą się pojawić zwłaszcza gdy są na nim widoczne jakiekolwiek odpryski lub inne wady, które koniecznie trzeba usunąć przy pomocy profesjonalnych urządzeń.

Powyższa technika nie sprawdzi się dodatkowo w sytuacji, gdy reflektor jest bardziej uszkodzony. Wówczas regeneracja może obejmować również takie czynności, jak wcześniejsze fachowe spawanie plastiku, aby przywrócić całości szczelność oraz uniemożliwić przeciekanie do wnętrza wody. Niezbędne są do tego oczywiście odpowiednie narzędzia i tym samym taką usługę przeprowadza się w profesjonalnym warsztacie. Dlatego też dopiero po wykonaniu takiej usługi, można przejść do etapu polerowania i szlifowania. W profesjonalnych warsztatach najczęściej używa się do tego celu narzędzi mechanicznych, które są szybsze i dokładniejsze. Ważna jest jednak technika użytkowa, aby nie doprowadzić do pogłębienia ewentualnych wad.

Sprawdź także, przy jakim przebiegu należy regenerować lampy oraz dlaczego należy robić to z odpowiednią częstotliwością.

Najlepsza metoda regeneracji reflektorów? Z pomocą fachowca!

Reflektory w znacznym stopniu uszkodzone mechanicznie trudno doprowadzić do pożądanego stanu przy użyciu ogólnodostępnych środków. Dlatego też warto skorzystać z najlepszych metod regeneracji reflektorów wykonywanych w wyspecjalizowanych w tym zakresie salonach, takich jak nasz.

Każda usługa tego typu musi być bowiem poprzedzona dokładną analizą stanu reflektorów i dopiero na tej podstawie określeniem, jakie działania są konieczne, aby przywrócić im dobry stan. Jeśli więc zależy nam na dokładności, to warto skorzystać z usług fachowców. Taka usługa wciąż będzie zdecydowani tańsza, aniżeli zakup zupełnie nowych reflektorów w cenie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Metody regeneracji reflektorów są jak doskonale widać różne. Różne są także środki używane do tego celu, jednak w tym zakresie zdecydowanie warto ufać fachowcom, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz mają doskonałe rozeznanie w rynku najlepszych środków i technik. Sprawdź, jak możemy pomóc Ci w wykonaniu takich czynności!