Chwila nieuwagi przy parkowaniu i delikatne uderzenie barierki bądź innego samochodu. Albo niefortunny kamień, który wleciał idealnie w Twój reflektor. Tyle wystarczy, żebyś musiał szukać rozwiązań na to, jak naprawić pęknięty klosz. Naprawa klosza lampy samochodowej to temat, którym powinieneś zająć się priorytetowo. W przeciwnym razie czekają Cię poważne wydatki na serwisowanie reflektorów i nie tylko. W tym poradniku dowiesz się:
- Zbita lampa w samochodzie – Napraw szybko a oszczędzisz kupę pieniędzy
- Zbity klosz lampy – Czy można jeździć i Czy za pękniętą lampę można dostać mandat?
- Jak naprawić pęknięty klosz? 2 sposoby, dzięki którym pęknięty reflektor przestanie sprawiać problemy
- Pęknięty klosz lampy – Naprawa, przez którą pęknięty reflektor będzie powodował kolejne problemy, czyli jak NIE naprawiać pękniętego klosza lampy samochodowej?
- Pęknięty klosz lampy – Naprawa, która będzie prosta, łatwa i przyjemna, czyli dodatkowa metoda na to, jak naprawić pęknięty klosz
Zbita lampa w samochodzie – Napraw szybko a oszczędzisz kupę pieniędzy
Na pierwszy rzut oka pęknięty klosz lampy samochodowej nie powoduje większych problemów w ogólnej pracy pojazdu. Jeśli pęknięty reflektor jest jedynym uszkodzeniem lampy i pozostałe elementy działają prawidłowo, to naprawa klosza lampy samochodowej nie wydaje się pilna. Poza kosmetycznym defektem nie ma się czym przejmować. Tak to wygląda, dopóki nie dopadną Cię opady deszczu. Wystarczy chwila jazdy w takich warunkach, a Twoim problemem przestanie być pęknięty klosz lampy. Naprawa będzie potrzebna w znacznie droższych obszarach.
Zbity klosz lampy sprawi, że do środka reflektora będzie dostawać się woda. A to najszybsza droga do zniszczenia przetwornicy, elektronicznych elementów lampy, czy pewnych sekcji instalacji elektrycznej pojazdu. W skrócie – naprawa tania nie będzie. W najlepszym wypadku skończy się na zakupie nowego reflektora, co w kilkuletnim samochodzie kosztuje około 4 tysiące złotych. W skrajnych okolicznościach woda zniszczy instalację samochodu i koszty naprawy się pomnożą.
Niepozorna zbita lampa w samochodzie wyrządzi wielkie szkody dla Twojego portfela w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto koszty mogą się znacznie podnieść, kiedy spotka Cię kontrola policyjna. Na mandacie się nie skończy.
Zbity klosz lampy – Czy można jeździć i Czy za pękniętą lampę można dostać mandat?
Pod kątem praktycznym pęknięty reflektor nie stanowi utrudnień przy jeździe w dobrych warunkach atmosferycznych. Ale przepisy nie są zbyt elastyczne. Są bezlitosne. Jazda ze zbitą lampą w samochodzie podlega pod 86 artykuł kodeksu wykroczeń. Na podstawie tego przepisu policjant ma prawo stwierdzić, że zbity klosz lampy to stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. W razie kontroli czeka Cię zestaw złożony z 3 konsekwencji.
Dostaniesz mandat w wysokości do 500 złotych oraz punkty karne. Ponadto policjant zabierze Ci dowód rejestracyjny, a samochód trafi na policyjny parking. Taki zestaw finansowych i prawnych problemów – to Cię czeka, jeśli będziesz miał w samochodzie pęknięty klosz lampy. Naprawa usterki będzie znacznie tańsza. Pozbądź się problemu dzięki 2 poniższym sposobom na naprawę uszkodzonych kloszy lamp, a zaoszczędzisz kupę kasy.
Jak naprawić pęknięty klosz? 2 sposoby, dzięki którym pęknięty reflektor przestanie sprawiać problemy
- Problematyczne taśmy naprawcze
Na rynku znajdziesz masę takich produktów. Wyglądają jak każda taśma klejąca, ale mają zapewniać niesamowitą szczelność i trwałość naklejenia. Rzadko im się to udaje, co jest główną wadą tego rozwiązania. Do zalet zaliczamy szybkość naprawy. Naklejasz w problematyczne miejsce i gotowe. Taka naklejona taśma sprawia pozytywne pierwsze wrażenie. Wygląda solidnie i wydaje się, że pozbędzie się problemu na kolejne tygodnie. Ale pamiętaj, że to tylko taśma. Pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych i codziennego użytkowania, taśma straci swoje właściwości. Wtedy narazi Cię na wspomniane wyżej konsekwencje prawne i finansowe. Dlatego taśma jest dobrym rozwiązaniem na kilka dni – zanim wykonasz bądź zlecisz profesjonalną naprawę, która kryje się pod drugim sposobem na pęknięty klosz lampy.
- Naprawa klosza lampy samochodowej, czyli wymiana klosza na nowy w praktyce
Jeśli chcesz, żeby Twoje reflektory wróciły do pełnej sprawności, to będziesz musiał wymienić zbity klosz lampy. Na początek przejrzyj klosze do lamp samochodowych, które znajdziesz w naszej ofercie. Następnie dołóż do klosza niezbędne narzędzia, takie jak rozpuszczalnik do twardego kleju. Ponadto będziesz musiał wyposażyć się w klej butylowy, szczypce i rękawiczki. Ale zanim to wszystko kupisz, dowiedz się, jak rozkleić lampę samochodową oraz jak wygląda klejenie klosza lampy w praktyce. W naszych poradnikach znajdziesz szczegółowe informacje, dzięki którym wymienisz pęknięty klosz reflektora i nie popełnisz przy tym kosztowanych błędów. Kliknij linki i dowiedz się więcej!
Jeśli nie masz ochoty na samodzielną naprawę klosza lampy samochodowej, to przejdź na koniec artykułu. Znajdziesz tam rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.
Pęknięty klosz lampy – Naprawa, przez którą pęknięty reflektor będzie powodował kolejne problemy, czyli jak NIE naprawiać pękniętego klosza lampy samochodowej?
Kojarzysz klej Kropelka, czy inne tego typu produkty? Możesz z pomocą takiego kleju pozbyć się problemu w 5 minut. Wystarczy, że w nalejesz kleju w problematyczne miejsce i poczekasz, aż zaschnie. Wszystko byłoby super, gdyby nie jeden problem.
Takie kleje zostawiają ślad. Ten ślad sprawi, że Twoje reflektory nie będą świecić na maksimum swoich możliwości. Powrót do pełnej wydajności jest kwestią czasu, bo klej prędzej, czy później ulegnie. Wtedy wrócisz do punktu wyjścia, w którym zbita lampa samochodzie znów będzie narażać Cię na konsekwencje prawne i finansowe. Nie pozwól, żeby Twój portfel wyniszczał pęknięty klosz lampy. Naprawa z pomocą ostatniej, dodatkowej metody będzie prosta, szybka i skuteczna. Dzięki temu przywrócisz sobie pełen komfort bez tracenia zbędnego czasu.
Pęknięty klosz lampy – Naprawa, która będzie prosta, łatwa i przyjemna, czyli dodatkowa metoda na to, jak naprawić pęknięty klosz
Zbita lampa w samochodzie to problem, który warto rozwiązać szybko i skutecznie. Ekspresowe rozwiązania typu taśma naprawcza albo klej Kropelka – nie przetrwają długo. Prędzej, czy później będziesz musiał wymienić pęknięty klosz reflektora. Jeśli nie masz na to czasu i energii, zleć wymianę profesjonalistom. W Vroomer zapewniamy fachowe doradztwo, bezpłatną dostawę oraz szybką realizację usługi. Skontaktuj się z nami i przekonaj się sam. Zapraszamy do kontaktu!