Xenon świeci na różowo/czerwono/żółto/fioletowo/pomarańczowo – dlaczego i jak naprawić ksenony?

Jak naprawic ksenony?

Dlaczego warto wiedzieć, jak naprawić ksenony? Istnieje mandat w wysokości do 3 tysięcy złotych, który grozi kierowcy jadącemu z niesprawnym oświetleniem. Ksenon świecący na różowo/czerwono/żółto/fioletowo/pomarańczowo jest podstawą do wypisania takiego mandatu. Całe szczęście da się naprawić ten problem za kilkadziesiąt (w wersji premium za kilkaset) złotych. Jak? Co zrobić kiedy lampy ksenonowe zmieniły kolor? Dlaczego tak się stało? O tym w dzisiejszym artykule.

Dlaczego xenon zaczął świecić na różowo/czerwono/żółto/fioletowo/pomarańczowo?

Ponieważ w najbliższym czasie się przepali. Kiedy dokładnie? Tego nikt nie wie, aczkolwiek zdecydowanie nie warto czekać na moment przepalenia się żarnika. Jeśli lampa przepali się w czasie Twojej jazdy – widoczność znacznie się zmniejszy, a wraz z nim bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Nie mówiąc już o wysokim mandacie, który grozi Ci w takiej sytuacji za jazdę z niesprawnym oświetleniem. Tak więc kiedy tylko zauważysz, że Twój ksenon świeci na różowo/czerwono/żółto/fioletowo/pomarańczowo czy na jakikolwiek inny kolor niż prawidłowy – działaj możliwie jak najszybciej.

Jak naprawić ksenony, które zmieniły barwę?

Jest jeden niezawodny sposób na naprawę lampy ksenonowej, która świeci na niewłaściwy kolor. Oczywiście mowa o wymianie żarnika. To niezawodny sposób w momencie kiedy wymienimy dwa palniki jednocześnie. Dlaczego dwa, skoro dopiero się przepali bądź już się przepalił jeden żarnik? Tego dowiesz się z naszego artykułu: Jakiej firmy żarówki do samochodu kupić? Xenony jakiej firmy wybrać? Gdzie znajdziesz również dodatkowe wskazówki dotyczące zakupu nowej żarówki. Zapraszamy!